Do kádru Drtičů jste se vrátil po několika měsíční pauze. Jak dlouho jste se nad návratem rozmýšlel?
Jelikož jsem ještě nezměnil práci, tak to pro mě bylo jednodušší. Nerozhodl jsem se ale hned. Trvalo mi to asi čtyři až pět hodin (směje se).

Naposledy jste celý zápas odchytal v březnu. Jak jste se na ledě cítil po téměř devíti měsících?
Určitě to není nic jednoduchého. Když je člověk 
v zápasovém tempu, tak to jde, ale delší pauza vždy uškodí. Pomohlo mi ale těch šest minut v Kopřivnici, kde jsem si to aspoň zkusil osahat, abych věděl, co v tom brankovišti vlastně dělat a nedělat (směje se). Ale určitě potrvá trochu déle, než se do toho dostanu úplně.

Když jste na začátku soutěže chyběl na soupisce SHK, sledoval jste výsledky Drtičů?
Nějaké informace jsem měl díky internetu, ale na hokeji jsem byl jen jednou a to jen na půlce zápasu.

V zápase jste si připsal třiačtyřicet přesných zásahů. Znamená to, že jste po tak dlouhé pauze ve formě?
To zatím nemohu říct, protože to pro mě byl první zápas. Je potřeba se soustředit na další zápasy a pokračovat v naší práci. Pro mě to byla spíše taková výzva, jestli se dokážu dostat zpátky, když jsem měl delší výpadek. Naskočit do rozjetého vlaku samozřejmě není nic lehkého.

Valašské Meziříčí bylo po výhře v Porubě hodně nabuzené, přesto jste první třetinu vyhráli. S jakou taktikou jste do utkání šli?
Výsledek s Porubou jsem zaregistroval a věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého. A taky jsem ve Valašském Meziříčí nehrál poprvé, takže jsem věděl, že domácí jsou na svém ledě silní, stejně jako každý soupeř. Bylo důležité hrát poctivě do obrany a v útoku se vyvarovat zbytečných faulů, což jsme splnili dobře.

Ve druhé třetině, které vám letos moc nejdou, jste se dostali do dvoubrankového trháku, ale soupeř dokázal ještě do konce prostřední části snížit. Co jste si po inkasované brance říkal?
Osobně jsem si nemyslel nic, protože s tím člověk už nic neudělá. Je ale pravda, že ke konci třetiny by se to stávat nemělo. Tam by koncentrace měla byt ještě o něco větší, ale není to nic neobvyklého a stává se to. Důležitý pro nás byl vstup do třetí třetiny, kde by bylo špatné, kdybychom inkasovali rychlý gól.

Jak těžká byla poslední třetina?
Asi bych řekl, že byla srovnatelná s třetinou první, kde byly fáze, že si domácí vytvořili tlak a měli možnost skórovat. Ustáli jsme to, což bylo rozhodující.

Vraťme se ještě k domácímu zápasu s Opavou. Jak jste ho ze střídačky viděl?
Zápas jsme si rozehráli velmi dobře. Rychle jsme se ujali vedení. Celkově jsme byli lepším týmem. Potom ale došlo trochu k uspokojení a dali jsme šanci Opavě pokusit se zápas srovnat. To se prostě někdy stává, že se najde nějaké hluché místo v zápase. Naštěstí jsme vyhráli a brali jsme tři body do tabulky.

Co způsobilo, že ve druhé třetině padlo sedm branek?
Asi jsme byli trochu spokojení s výsledkem, když jsme vedli o tři branky a mysleli jsme si, že se už nemůže nic stát. Potom ale inkasujeme a je z toho drama. Samozřejmě se může stát, že dojdeme o body, toho se však musíme co nejvíc vyvarovat.