Drtiči přesvědčivý triumf nepřeceňovali, podobně jednoduché střetnutí je totiž v sezoně nejspíše nečeká. „Utkání opravdu snese označení přátelské, protože náš výkon byl oproti například duelu s Moravskými Budějovicemi sotva poloviční. Po první třetině, kdy byl stav 4:0, jsme přestali bruslit. Kluci závěr vypustili a zápas už jen dohrávali. Teď už se ale v hlavách budeme všichni soustředit na Nový Jičín," uvedl hodonínský kouč Stanislav Beťko.

Kouč Drtičů ve čtvrtek večer postrádal Daniela Vaňka a Kirilla Kononenka. Zatímco bývalý vsetínský kapitán dostal do trenérů volno, ruský útočník momentálně řeší vízové povinnosti a další administrativní záležitosti, aby stihl začátek ligového ročníku. „Na první soutěžní zápas už snad budeme v plné síle. Uděláme všechno pro to, abychom získali první ligové body," říká Beťko.

Kouč SHK věří, že na soutěžní duely budou příznivci chodit v hojnějším počtu než v letní přípravě. Poslední utkání totiž zhlédlo pouze 232 diváků. „Tímto všechny fanoušky zveme do hlediště. Doufáme, že je potěšíme podobou hrou jako proti Žihadlům a vítězstvím," řekl Beťko.

Výsledek 7:1 nad Piešťany sice věrné příznivce potěšil, ale úplně každého navnadit nemohl. Havrani totiž přijeli na Slovácko jen se čtrnácti hráči, a proto si vypůjčili hodonínského obránce Juraje Talána, aby měli alespoň kompletní tři formace.

Dres hostů překvapivě navlékl i třiačtyřicetiletý Milan Čarský. Zkušený forvard, který u Drtičů strávil dvě sezony, byl tentokrát na straně poražených. „Na Hodonín nedám v žádném případě dopustit. Při podávání rukou jsem se zdravil s Petrem Pešem. Nečekali jsme, že se střetneme zase na ledě, ale spíš někde jinde. Pohyb už takový není, ale chuť do hokeje je stále stejná," řekl Čarský, kamarády a spoluhráči přezdívaný Čára.

Hráč s číslem osmnáct na zádech upoutal fanoušky tradiční starou helmou na hlavě, typickým stylem bruslení i výborným přehledem. „Hodonín byl jasně lepší. Bylo vidět, že trénuje a má ve hře systém. Ve své soutěži bude do čtvrtého místa. My jsme v rámci možností bojovali. Škoda sedmého gólu," pravil Čarský.

Oblíbený útočník odehrál na jihu Moravy čtyřiaosmdesát soutěžních zápasů s bilancí téměř bodu na zápas. „Slovenský hokejista je stále mezi dvaceti hráči v historickém bodování SHK," upozornil člen redakce oficiálního webu Drtičů Jan Hochman.

Hodonínští hokejisté měli od prvních minut jasnou herní převahu, kterou vyjádřili i gólově. V osmé minutě načal brankový účet utkání Petr Jurča, na kterého o pět minut později navázal pohotovou ranou David Janás.

Pět minut před přestávkou pak domácí borci udeřili hned dvakrát. Nejprve se trefil obránce Igor Loginovsky a na 4:0 zvyšoval Erik Hložánek. Obě trefy dělilo pouhých sedmnáct vteřin.

Drtiči za rozhodnutého stavu polevili a nehráli rozhodně na sto procent. Toho chvíli po přestávce využil Marek Michalík, který zaznamenal čestný úspěch Havranů. Domácí se probrali a hned vzápětí vrátil Baníku čtyřbrankové vedení Petr Jurča.

V závěrečné dvacetiminutovce pak Drtiči přidali ještě další dvě přesné trefy, o něž se postaral Jakub Kadlec. „Když mám mluvit za sebe, tak já jsem s tím, co tady naši kluci předvedli, spokojený. Tým skládáme a dáváme teprve dohromady. Kluci v létě netrénovali, někteří nehráli hokej i pět let. Za deset tréninků se prostě nedají dělat ani čekat zázraky. Chce to prostě čas a spoustu poctivé práce," prohlásil hostující trenér Pavoľ Bratránek.

Přípravné utkání

SHK Hodonín – ŠHK 37 Piešťany 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Jurča (Kadlec, Peš), 13. Janás (Zháňal, Kučera), 15. Loginovsky (Jurča, Peš), 15. Hložánek, 26. Jurča (Peš, Haloda M.), 55. Kadlec (Jurča, Peš), 59. Kadlec (Jurča) – 23. Michalík (Hudec)

Rozhodčí: Orság – Hübl, Maloušek

Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0

Diváci: 232

Střely na branku: 43:13

Hodonín: Kukin (O. Haloda) – Miklík, M. Haloda, Polesný, Garčic, Pokorný, Loginovsky – Jurča, Peš, Kadlec – Kuba, Charvát, Hložánek – Janás, Zháňal, Kučera – Venclík, Ling, Račický. Trenér: Stanislav Beťko

Piešťany: P. Kubo (26. Kičina) – Filip, Žitňanský, Rybárik, Michalik, Hudec, Imrich, Talán, Čárský, M. Kubo, Klčo, Moravský, Bednár, Režný, Čirík, Cigánik. Trenér: Pavoľ Bratránek.