Venclíkova chvíle přišla ve 38. minutě. Kapitán Pokorný s útočníkem Charvátem vypracovali dobrou střeleckou pozici právě pro hodonínského forvarda, který přesnou překonal hostujícího gólmana Čápa a zblízka uklidil puk do sítě. „Za gól jsem samozřejmě rád, ale asi si budu muset najít nějakou brigádu, abych mohl přispět do týmové kasy," smál se šťastný střelec.

Dvacetiletý odchovanec hodonínského hokeje, který v letošní sezoně válí především za juniorský tým, přispěl gólem a dobrým výkonem k povinné výhře nad Valašským Meziříčím 4:2. I když Jihomoravané překvapení dopustili, na další tři body se celkem nadřeli. „Nastoupili jsme sice proti poslednímu týmu tabulky, ale trenéři nám říkali, že nesmíme nic podcenit. Hráli jsme v hodně slepené sestavě, takže jsme možná nebyli v roli úplného favorita. Dokázali jsme však hned na začátku utkání dát branku, která nás uklidnila. Téměř celý zápas jsme měli pod kontrolou," prohlásil Venclík.

Drtiči odpor soka z Valašska definitivně zlomili v prostřední části, kterou vyhráli jasně 3:0. Zbytek zápasu už si náskok zkušeně pohlídali. „Hráli jsme dobře, dali jsme góly a závěr v klidu dohráli," uvedl Venclík.

Toho do prvního mužstva společně s dalšími juniory místo zraněných opor Kuby, Sajdla či Kučery povolal kouč Beťko. „Já si myslím, že se s tím pereme dobře. Snažíme se vždy týmu pomoci, aby se zápas fanouškům líbil," řekl mladý forvard, který zaskakuje v sestavě jihomoravského týmu v různých formacích. „Určitě to není ideální. Kluci spolu hrají skoro celou sezonu, a když se lajny rozhodí, tak výkon není takový, jaký by měl být," ví Venclík.

Početná marodka je znát na výsledcích i výkonech Hodonína. Drtiči v posledních šesti zápasech vyhráli za tři body pouze jednou, navíc tři duely dospěly až do prodloužení. „Může za to špatná koncovka," míní dvacetiletý hokejista. „Nedokážeme proměnit vyložené šance, které máme a potom musíme o výhru bojovat až do konce," přidal. „Kdybychom využívali příležitosti, vypadají zápasy jinak," dodal.

Oslabený slovácký celek navíc v předcházejících utkáních téměř pokaždé musel dohánět ztrátu, kterou si soupeř vypracoval v úvodní dvacetiminutovce. „První třetiny nám poslední dobou moc nevycházejí," říká Venclík. „Vždy inkasujeme hloupé góly a potom se nadřeme na to, abychom stav srovnali. Musíme se na to vždy lépe připravit, aby nás to potom nestálo tolik sil," uzavřel hodonínský útočník.