Spokojení a s úsměvem odcházeli fanoušci hodonínských hokejistů ve středu domů. Měli proč. Drtiči doma pokořili Pelhřimov 6:1.

„Už jsme potřebovali tříbodovou výhru. Poslední dobou nám to moc nešlo. Trenér přehodil sestavu a vyplatilo se,“ komentoval zkušený útočník Zdeněk Jurásek, který spoluhráčům přihrál hned na tři branky. Diváci s smlsli hlavně na pasu, kterým v závěrečné třetině našel Kýhose. Mladý forvard nastavil hůl a uzavřel skóre. „Jen se mi podařilo puk prostrčit bekovi mezi nohama a pak už to bylo do prázdné brány,“ poznamenal skromě hodonínský tahoun.

Drtiči po delší době předvedli to, co od nich tribuny čekají. Nápaditou kreativní hru a pohledné branky. Radost pohledět bylo zejména na kombinace prvního útoku. Do střeleckých analů se ale postupně zapsaly všechny formace.

„Po minulém utkání jsme si udělali analýzu. Na tréninku jsme nacvičovali přechod středního pásma a jsem rád, že se to proti Pelhřimovu projevilo,“ řekl kouč oranžovomodré party Svatopluk Číhal.

Litoval jen několika zranění, která utkání provázali. Například hned v první minutě vyděsil všechny hostující útočník Hadrava. Z ledu se dostal až na nosítkách. Po zápase kulhal i Michal Rapant. Zatímco domácí kabina slavila, kouč Spartaku jen těžce hledal slova. „Mrzí mě, že nás přijelo tak málo, že to takhle dopadlo a že se nám zranili další hráči. Z toho jsem naštvaný a otrávený,“ kroutil hlavou kormidelník Pelhřimova Ladislav Kolda.

V neděli čeká Hodonín derby s brněnskou Technikou. Na příjezd Drtičů a jejich fans se těší i vysokoškoláci.

„Mají výsledky jako na houpačce. Doufejme, že chytneme jejich negativní periodu. Mají šikovné hráče, střelce. Utkání s Technikou má vždycky dobrý náboj. Pro mě má zápas v Brně tu výhodu, že nemusím cestovat a jsem doma,“ uzavřel s úměvem Číhal.

Hodonín – Pelhřimov 6:1

(3:1, 2:0, 1:0)

7. Barták (Rapant, Šťastný), 13. Zábranský (Hrtús), 20. Čárský (Kýhos, Jurásek), 26. Roháč (Jurásek, Peš), 40. Zábranský (Peš, Roháč), 53. Kýhos (Jurásek) –

14. Anderle (Meloun)

Hodonín: Holeš – Pokorný, J. Rapant, Podešva, Komárek, Hučko, Šťastný, Vejvar – Čárský, Jurásek, Kýhos – Peš, Zábranský, Roháč – Hoza, M. Rapant, Barták – Hrtús

Pelhřimov: Jirkův – Meloun, Spudil, Kuchyňa, Krpálek, Vácha, Zelený – Tecl, Hadrava, Kubát, Pelán, Heřman, Votápek, Anderle, Kočan

Připravujeme video