„Loni v říjnu jsem se vrátil po zranění a hned v prvním zápase jsem měl spoustu štěstí, když jsem vsetínského brankáře Hromadu překonal třikrát. Po hattricku se mi zvedlo sebevědomí a góly se mi pak stříleli snáz. I letos mám dost šancí, ale při zakončení mi chybí víc klidu," říká čtyřiatřicetiletý útočník.

Jeden z lídrů slováckého celku osobní statistiku nijak zvlášť neřeší. „Ve svém neperspektivním věku se na tohle dívám víc týmově," říká s úsměvem zkušený forvard, jenž je po obránci Pokorném druhým nejstarším hráčem letošního kádru Drtičů.

Centr elitní hodonínské formace Petr PEŠ si po osmi letech spolupráce se svým tradičním parťákem Zdeňkem Juráskem zvyká na nové spoluhráče i jiný styl hry. „Za ty roky s Šeďou (Zdeněk Jurásek – pozn. red.) jsem měl určité věci zažité. Na sezony s ním nikdy nezapomenu. Ale roky nezastavíme a třeba si to se Šeďou brzy strčím v béčku,"prohlásil znojemský rodák.

Roli střelce po Juráskovi převzal Petr Jurča, kterému zdatně sekunduje další letní posila Jakub Kadlec. „Abych byl upřímný, čekal jsem to horší, protože jsem k sobě dostal dva blázny z Techniky," směje se se Peš. „Petr s Kubou jsou výborní bruslaři, oba navíc umí zakončit, takže doufám, že se bude bodově dařit i nadále," přidala vážněji opora Drtičů.

Jihomoravané po třech kolech vládnou druholigové východní skupině. Naposledy si Beťkova parta poradila s Opavou, kterou zdolala Pešovým gólem v prodloužení 4:3. „Lojza (Martin Miklík – pozn. red.) podržel puk u soupeře ve třetině, počkal, až na sebe vytáhne i druhého hráče, a posunul mi to na první tyčku. Já už jsem pak měl lehkou pozici," popsal klíčový okamžik středečního duelu autor vítězné trefy.

Peš rozhodl dramatickou bitvu v prodloužení, které se letos hraje pouze se třemi hráči na každé straně. „Když to vidím v televizi třeba na Světovém poháru, je to strhující a zábavné. Je to mnohem lepší způsob rozhodovat zápasy takto než při nájezdech," míní Peš.

Drtiči dva body s Opavou brali, neboť v zápase prohrávali, dlouho dotahovali náskok soupeře a navíc první gól inkasovali už ve třinácté vteřině. „Čistě jsem prohrál buly a obránce propálil chumel hráčů. Ondra Haloda bohužel nic neviděl," vrátil se k důležitému momentu zkušený hokejista.

Drtičům se podařilo srovnat v početní výhodě. Právě v přesilových hrách Pešova elitní lajna dostává od trenérů hodně prostoru. „Něco na tréninku pilujeme a chtěli bychom to přenést do zápasů, ale nelze to hrát na jeden dva vzorce. Musíme se zlepšit v improvizaci, aby byly přesilovky ještě účinnější," říká lídr SHK.

Hodonínští měli proti Slezanu značnou převahu. Domácí byli aktivnější, protivníka jasně přestříleli, ale střelecky se poměrně soužili. „Ze zápasu mám dobrý pocit, neboť si nepamatuji, že bychom Opavu takovýmto způsobem v minulosti někdy přehrávali," uvedl Peš, který ocenil výkon hostujícího gólmana Šafránka. „Léta plní roli jasné opavské jedničky, takže není divu, že umí podržet svůj tým. Navíc to měl mnohem jednodušší než Ondra, protože byl po většinu zápasu v permanenci," upozorňuje Peš.

Ten se se svými spoluhráči v sobotu představí na ledě posíleného Valašského Meziříčí. Bobři jsou sice v druholigové tabulce až sedmí, Drtiče však mohou pořádně pozlobit. „Valmez pasuji mezi čtyři pět nejlepších týmů soutěže," říká Peš. „Valašské Meziříčí má dobrou partu a na soupisce spoustu dobrých hráčů, takže body se tam budou brát dost těžce. Pokud však budeme hrát náš agresivní a bruslivý styl, nebudeme faulovat, tak můžeme uspět," věří Peš.