Hodonínským Drtičům v devětačtyřicátém kole vlastně o nic nešlo, kdežto Valaši usilovali o lepší umístění v tabulce. Utkání začalo v poklidném tempu, ani jeden tým se nehnal do velkého útoku. První větší šanci dostali Bobři po vyloučení Hladiše, ale svoji příležitost nevyužili. Obrovskou šanci měli domácí hokejisté v patnácté minutě, když se snažili poskakující puk dostat do brány Hodonína.

Avšak hostující gólman Štěpanovský včas zaúřadoval a svou bránu uzavřel. Do konce první části se už nic neudálo, a tak první perioda skončila bez branek. „Bylo vidět, že domácím šlo v zápase o hodně a my jsme si alespoň vyzkoušeli hráče, kteří v posledních zápasech moc nehráli. Utkání nám ukázalo, kdo z nich už je připraven na ostrý zápas a plnou zátěž, a kdo ještě ne," řekl trenér Hodonína Roman Čechmánek.

Lepší vstup do druhé třetiny měli domácí hráči, kteří se po pár vteřinách hry dokázali gólově prosadit. Žák poslal přesnou přihrávku Pořickému, jenž neměl problém trefit poloprázdnou branku. Krátce na to ovšem následovalo dvojí vyloučení Drtičů, které zhruba po půlminutě hry Bobři využili. Hosté ovšem po této nepovedené pasáži nesložili zbraně a dokázali skórovat v oslabení. Jmenovitě se trefil zpoza obránce Romančík.

Pět minut před koncem druhé periody skóroval Jurča, který vyrovnal na 2:2 a atmosféru na kluzišti uklidnil. „Pro nás to byl těžký zápas hlavně z psychického hlediska. Za stavu 2:0 jsme byli v pohodě, ale poté jsme dostali hloupý gól v naší přesilovce a na deset minut se nám zbořil celý svět. Hodonín byl všude o krok dřív. Cením si toho, že jsme se vrátili ve třetí třetině k naší hře a podařilo se nám klání rozhodnout," spokojeně okomentoval děj kouč Bobrů Jiří Weintritt.

Poslední dějství odstartovali brankou minutu po buly domácí hokejisté. Celou akci na sebe vzal Dvořák, který Štěpanovského překonal střelou zápěstím. Následné dvě přesilové hry Hodonína zůstaly nevyužity. Další zásah do hodonínské sítě přidal sedm minut před koncem Jenáček, jenž svému týmu zajistil výhru 4:2 a čtvrté místo v tabulce.

HC Bobři Valašské Meziříčí - SHK Hodonín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Pořický (Žák, Dvořák), 22. Vaněk R. (Dvořák, Báchor), 41. Dvořák (Brunec), 53. Jenáček (Pořický, Brunec) - 23. Romančík (Jurča, Haloda M.), 35. Jurča (Matějka, Haloda M.)
Rozhodčí: Koziol - Novák, Kučera
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:0
V oslabení: 0:1
Diváci: 215
Střely na branku: 30:27
Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2

Sestava SHK Hodonín: Štěpanovský (O. Haloda) - Miklík, Hladiš, M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Kužílek - Romančík, Kuba, Kadlec - Jurča, Černohous, Matějka - Peška, D. Vaněk (C), Hložánek