Dohromady pětkrát lovili hodonínští gólmani puk ve středečním utkání na ledě Prostějova. Drtiči přijeli na Hanou v roli favorita. Jenže Prostějov obrátil předpoklad naruby. Ve svém jestřábím hnízdě zvítězil 5:1.

„Nehráli jsme špatně, ale přesto jsem ještě našel několik chyb. Důležité je neusnout na vavřínech a makat dál. Za výkon musím hráčům poděkovat. Dali do hry srdíčko a nasazení. To bylo velmi důležité,“ sdělil pro klubový server Drtičů spokojený domácí kouč Aleš Flašar.

Gólovou přestřelku zažili diváci v rozmezí desáté a jedenácté minuty. Nejprve Holeše překonal Skokan. O vyrovnání se postaral Hrtús, ale Prostějov šel opět do vedení zásluhou Hloucha. Zkušený útočník využil nabídnutou přesilovku a gólem si osladil letošní premiéru v červenobílém dre­su.

Na rozdíl dvou branek zvýšil ještě před první přestávkou Krajíček, který se prosadil střelou od modré čáry.

Po přestávce se v kleci Drtičů místo Holeše představil Hubačka.

„Inkasovali jsme branky, které nejsme zvyklí dostávat,“ komentoval změnu hodonínský stratég Svatopluk Číhal.

Devatenáctiletý mladík ve druhé třetině držel naděje hostů na zvrat. Blízko snížení byl Michal Rapant, jenže příležitost promarnil.

„V zápětí jsme po vlastní chybě inkasovali na 1:4. Ta šance byla jakousi jiskřičkou. Prostějov byl agresivnější a šel za vítězstvím více,“ konstatoval Číhal.

Definitivní podobu dal výsledku Vlk.

Reparát s celkem z dolní poloviny tabulky svedou Drtiči v neděli, kdy do Hodonína přijede tápající Břeclav.