Svěřenci trenéra Aleše Bachánka sice v sobotním zápase, který se odehrál na zimním stadionu v Krnově, po gólu Karafiáta vedli, ale náskok neudrželi a nakonec opavskému Slezanu v 18. kole podlehli 1:4. Baník ve vyrovnané tabulce východní skupiny klesl na čtvrté místo.

„Pro nás to byl smolný zápas,“ poznamenal hostující kouč Aleš Bachánek.

Slovácký celek ve Slezsku doplatil na neproměněné šance v úvodní části. Jediným úspěšným střelcem byl ve 20. minutě útočník Karafiát.

„V první třetině, když se hrálo pět na pět, tak jsme byli lepší. Měli jsme tam několik tutovek, které jsme ale nedokázali proměnit. Prolomili jsme to až v závěru v přesilovce. Asi jsme dnes nešli štěstí naproti a nejspíš jsme jej asi urazili,“ říká.

Po změně stran se spíš vylučovalo a přerušovalo, než hrálo, hra úplně ztratila rytmus a tempo a Slezan v jedné z přesilovek srovnal na 1:1. Ve 24. minutě se prosadil Štěpánek.

„Prvních osm minut druhé třetiny jsme hráli prakticky pořád v oslabení, do toho byla pořád nějaká přerušení, takže kluci byli v té obrovské kose, která tady panovala, naprosto studení a vůbec jsme se nemohli dostat do tempa,“ uvedl kouč SHKM.

Slovácký celek to i tak chtěl zlomit a utkání zvládnout. „První dvě minuty jsme soupeře vůbec nepustili k puku, měli jsme tam i nějaké šance, ale prostě to dnes nepadlo,“ posteskl si.

Naopak Slezané šli ve 42. minutě po trefě Hendrycha do vedení, vzápětí navíc Vojtovič zvýšil na 3:1. „Trochu nás to potopilo,“ přiznává hodonínský trenér.

Cyklista Jan Bárta (vlevo) a šéf Elkov Kasper Vladimír Vávra.
VIDEO: Olympionik Bárta se v Kyjově rozloučil s profesionální kariérou

Jihomoravané se ve zbytku utkání snažili, v zakončení se ale soužili. Navíc V závěrečné hře bez brankáře inkasovali čtvrtou branku. Triumf Opavy završil střelou přes celé hřiště Štěpánek.

„Kluci bojovali, nehráli jsme špatně, ale nepadlo nám to,“ pronesl smutně.

Hodonínské hokejisty kromě porážky naštvalo i prostředí v Krnově, kde se utkání odehrálo.

„Nechci se vymlouvat na prostředí na stadionu, ale tohle není upřímně řečeno hodno ani krajského přeboru, natož druhé ligy,“ dodal natvrdo Bachánek.

Jeho tým má nyní před sebou dva domácí zápasy. Ve středu hostí v derby Vyškov, za týden v sobotu vyzve Šumperk.

2. hokejová liga, 18. kolo:
HC SLEZAN OPAVA - SHKM BANÍK HODONÍN 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Štěpánek (Hradil, Beránek), 42. Hendrych (Brada, Hradil), 43. Vojtovič (Káňa), 59. Štěpánek (Káňa) - 20. Karafiát (Talafa, Dobiáš). Rozhodčí: Šico - Tvrdý, Voznička. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 276. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Opava: Slíž (Nowak) - Šindelář, Lehotský, Ervasti, Štěpánek, Ludvík, Thiel, Pachula - Káňa, Stuchlík, Häring - Hradil, Brada, Krupa - Vašenka, Beránek, Vojtovič - Kotásek, Hendrych, Buršík - Horný. Trenér: Pavel Zdráhal.
Hodonín: Piták (Dolíška) - Švejda, Talafa, Rauš, Riedl, Polesný, Macháň, Zorko - Karafiát, Weintritt, Dobiáš - Mach, Novák, Bachánek - Sajdl, Sedlák, Hložánek - Laciga, Štědrý, Krejčí. Trenér: Aleš Bachánek.