S myšlenkou uspořádat tuto akci si vedení slováckého klubu pohrávalo už v roce 2020, tehdy ale plány zhatila předčasně ukončená sezona. Letos už se ale vše podařilo zrealizovat.

„Dresy a jejich grafickou podobu jsme připravovali už od začátku sezony, s výrobou jsme ale pochopitelně čekali až do poslední chvíle, abychom měli připravený dres pro každého hráče, který do utkání nastoupí,“ říká předseda SHKM Baník Hodonín Karel Lidák.

Netradiční dresy mají typickou fialovou barvu, Peš a spol. je navléknou pouze ve středu proti Znojmu. „Jsou určené jen pro tento speciální zápas. O výrobu se postaral náš partner firma Ace Sport, které bych chtěl touto cestou moc poděkovat za skvělou spolupráci a podporu našeho klubu a dobré věci,“ uvedl Lidák.

Jedinečné dresy z utkání si pak může každý příznivec hodonínského hokeje vydražit v internetové aukci. K dispozici bude celkem šestadvacet dresů (hraných i nehraných), jejichž exkluzivita bude zaručena certifikátem pravosti.

„V tomto designu nebude nikdy v budoucnu vyroben žádný jiný dres, i proto věříme, že o ně bude mezi našimi fanoušky velký zájem,“ doufá Lidák.

V krátké historii prvního týmu Baníku jde už o čtvrtou podobnou aukci. V předchozích třech se podařilo vydražit dresy téměř sto tisíc tisíc korun. „Šlo o aukce pro Matýska, na podporu mládeže SHKM a na konto Tornádo,“ připomíná Lidák.

Při středečním duelu budou ve fanshopu k dostání limitované sady speciálních puků a samolepek. „Puků je vyrobeno pouze dvacet, samolepkových archů ve velikost A5 padesát,“ hlásí Lidák.

HC Slezan Opava - SHKM Hodonín 4:3
Podívejte se: Góly Yarovinského nestačily. Baník získal v Opavě bod

Kompletní výtěžek z aukce dresů zástupci klubu věnují hemodialyzačnímu středisku hodonínské nemocnice. To pomáhá pacientům s onemocněním ledvin už téměř půl století.

Středisko bylo otevřeno v roce 1976 jako deváté v Československu. Až do roku 1989 sídlilo v prvním patře hlavní budovy nemocnice. Koncem osmdesátých let ale kapacita nestačila, v říjnu roku 1989 se proto otevřel nový objekt likusového typu hned u hlavní vrátnice nemocnice.

V roce 2015 tak byl zahájen provoz v nově zrekonstruované budově hematologicko-transfuzního oddělení. Středisko zajišťuje péči o pacienty z Kyjovska, Veselska a Hodonínska. Hemodialyzační středisko hodonínské nemocnice v současnosti pečuje téměř o stovku pacientů, kteří sem dochází nejčastěji dvakrát až třikrát týdně. Ročně provede více než deset tisíc hemodialýz.