Úspěšná sestava hodonínských hokejistů ze sedmých tříd se v úterý dočkala ocenění od městských představitelů. Ti ocenili výsledky talentovaných hráčů, kteří získali stříbro na republikovém mistrovství.

„Pro kluky je to zážitek. Jen ať si zvykají, že za úspěch a dřinu jsou ocenění,“ sdělil trenér Jaroslav Crlík.

Chlapcům postupně pogratulovaly všechny ženy ve vedení hodonínské radnice. „Přeji jim dobrý kolektiv, zázemí a další povedené výsledky,“ pronesla starostka Milana Grauová.

Sedmáci ukončili povedený ročník závěrečnými zápasy, které se konaly v Praze. Postupně se na ledě střetli s týmy jako jsou Olomouc, Karlovy Vary, Sparta či Pardubice.

Za jeden provaz

Drama nabídlo zejména semifinálové klání proti Sparťanům, v němž Crlíkovi svěřenci prohrávali už 2:4. Stav se jim nakonec podařilo otočit ve třetí dvacetiminutovce. „Bylo to fantastické,“ poznamenal kouč.

V cestě za zlatem stál už jen jediný soupeř. Pardubice.

Tým, který jako jediný postoupil mezi republikovou elitu z druhého místa v kraji.

Po famózním obratu si mladíci z Hodonína věřili. Úspěch byl doslova na dosah ruky. Jenže tým z města Perníku zvládl duel na výbornou. Jihomoravané doplatili na krátkou ztrátu koncentrace a prohráli.

„Věděli jsme, že máme silné mužstvo. V sezóně se spousta kluků učastnila náročných turnajů za různé výběry. Cítili jsme šanci. Jako cíl jsme si vytyčili zisk medaile,“ řekl Crlík, který byl krátce po prohraném utkání logicky zklamaný. S odstupem několika týdnů však hodnotí uplynulý ročník jako velmi podařený.

„Jsme vícemistři republiky, sezona proto byla výborná. Když už se ale člověk dostane tak vysoko, porážka ho mrzí. Zopakování takového výsledku bude hodně těžké,“ dodal trenér, který u mužstva končí. Na starost bude mít jiná mládežnická mužstva. (liv)

Sestava očima trenéra Crlíka

BRANKÁŘI
Jakub Zollpriester – Chytá výborně, talent má vrozený. Musí na sobě ale dřít.
Patrik Sasínek – Má velkou budoucnost. Dělá ještě atletiku.

OBRÁNCI
Ondřej Čech: Výborný bek. Sbírá mobily, kterých má tři sta. Patrik Lidák: Dobrý hokejista, ale lump. Měl by změnit přístup.
Ondřej Kachyňa: Poctivec, který má šanci dosáhnout úspěchu.
Michal Crlík: Dobře bruslí i střílí, ale je velký paličák. Dominik Štefko: Výborný kluk, který ví, co chce. Další poctivec. Jan Prčík: Hokejově nadaný. Velký bojovník, nebojí se.
Jan Bolfík: Musí se umravnit v životosprávě

ÚTOČNÍCI
Roman Dymáček: Hokejový talent. Po sportovní stránce ví, co chce.
Vojtěch Balaštík: Poctivec a vzor, který má srovnané myšlenky. Na tréninku udělá sto padesát kliků.
Tom Polák: Hodný a nadaný kluk. Bezproblémový. Aleš Dufek: Drobný inteligentní hráč.
Roman Helísek: Také drobný a talentovaný, ale…
Daniel Sedlák: Poctivý hráč, který si jde za svým.
Kamil Rypár: Hodný, ovšem musí na sobě zapracovat.
Vojtěch Stanislav: Dobrý ve škole, bojovník na ledě.
Štěpán Hnilica: Snaživec. Náš kytarista.
Christopher Dinga: Nejmladší hráč a obrovský talent. Druhý v kanadském bodování.

REALIZAČNÍ TÝM
Hlavní trenér: Jaroslav Crlík. Asistent trenéra: Kamil Rypár. Trenér brankářů: Pavel Novotný. Vedoucí mužstva: Jiří Zollpriester