Vedení SHKm G-mont Hodonín však nominace nepřekvapila. Hráčka sedmé třídy totiž patří do reprezentačního výběru trenéra Rudolfa Vally více než rok.

„Kamila se do reprezentačního výběru natrvalo prosadila už v loňské sezoně, takže tyto pozvánky bereme jako samozřejmost, protože Kamila svými výkony do týmu samozřejmě patří," prohlásil Radko Křivinka. Známý odborník má ve slováckém klubu na starosti právě sedmou třídu, za kterou talentovaná hokejistka hraje.

„Jsme moc rádi, že se naši hráči a hráčka v reprezentačních výběrech objevují. Jsme na to patřičně a právem hrdí," pronesl Křivinka.

Smetková, která navštěvuje Základní školu Mírové náměstí, se v polovině února zúčastnila ve Dvoře Králové nad Labem turnaje čtyř zemí, který Česká republika v konkurenci Německa, Rakouska a Švýcarska vyhrála.

Na konci září zase české hokejistky do patnácti let sehrály v německém Selbu dvě přípravné utkání. Češky nad domácím týmem pokaždé zvítězily. Nejprve 2:1, poté 2:0. Ve druhém utkání se střelecky prosadila i Smetková.

„Mezi její přednosti určitě patří vedení kotouče. V tom udělala za poslední dva roky obrovský pokrok. Možná to je právě jeden z faktorů, proč reprezentační trenéři dávají v nominaci přednost jí před jinými hráčkami. Kamila má i dobrou techniku bruslení. Ta je na lepší úrovni než u chlapců," chválí nadanou svěřenkyni Křivinka.

Smetková pravidelně nastupuje v týmu sedmé třídy ve druhém útoku. Přestože od střílení branek jsou v žákovském družstvu Hodonína jiní hráči, ani Smetková se na ledě neztratí. „Patří k oporám týmu. V zápasech pravidelně boduje. Navíc je poctivá při obranných činnostech. V každém tréninku a zápase hraje naplno, neustále se chce zlepšovat," uvedl Křivinka.

Naopak za kluky zaostává sympatická dívka hlavně při střetech u mantinelu. „Je pravda, že má trochu problémy v osobních soubojích. To je ale tím, že je to holka," pravil hodonínský kouč.

Podle Křivinky je ženský hokej poněkud odlišný. „Určitě má svá specifika. Pojetí je trochu jiné než u chlapců, ale tak je to v každém sportu," pronesl hokejový odborník.

Smetková však se spoluhráči absolvuje všechno. Žádné úlevy na tréninku nemá. „Snažíme se k ní chovat s úctou jako ke všem ženám, ale žádné úlevy jí nedáváme. Poctivě pracuje se všemi ostatními chlapci," říká Křivinka.

Problémy zatím nemá mladá hráčka ani v kabině. „Normálně se převléká s ostatními kluky. Pouze nejnutnější věci si na sebe dává ve sprše nebo na záchodě. Pak se ale vždy vrátí do šatny. Až bude Kamila starší, možná nějaké problémy přijdou. Pak to budeme muset začít řešit," řekl Křivinka. Smetková není jediná hráčka, která se v jihomoravských žákovských soutěžích prohrání po zimních stadionech. „Hokej hraje čím dál víc děvčat, ale nárůst není razantní. Pořád se dají holky spočítat na prstech dvou rukách," usmívá se Křivinka.

Smetková, která 3. listopadu oslaví čtrnácté narozeniny, má před sebou poslední sezonu mezi chlapci.

V příštím ročníku už musí hráč ženskou soutěž. „O její budoucnost strach nemám. Má na to, aby se prosadila i v těch nejlepších ženských oddílech," říká Křivinka.

V Hodoníně o založení ženského družstva neuvažují. I když pro diváky by tato soutěž jistě byla nevšední a zajímavá. „Družstvo žen dohromady nedáme. Zatím jsme se o tom ani nikdy nebavili," přiznává Křivinka.

Ten se soustředí především na východu mladých hokejistů, kteří by se v budoucnu prosadili i mezi dospělými.

„V žákovských kategoriích nás zajímá především herní projev a s ním jsme u všech kategorií spokojení. Na výsledky se u mládeže tolik nesoustředíme, i když samozřejmě jsme za každé vítězství rádi," uvedl Křivinka.

Sedmá třída se drží v žákovské lize na třetím místě. V posledním zápase zdolali mladí Drtiči Kometu Brno 5:4.