HC Břeclav a SHK Hodoním se totiž domluvily na vzájemné spolupráci. Oba kluby tak sloučí minimálně pro následující ročník svá juniorská mužstva. Profitovat by z toho měli především příznivci nejrychlejší kontaktní hry na Břeclavsku, protože výběr z obou týmů bude hrát svá soutěžní utkání v břeclavské Alcaplast Aréně.

Kluby si pohrávaly s myšlenkou spojit týmy nadějných hokejistů již delší dobu. „O spolupráci s hodonínským klubem jsme jednali již od loňského roku.

Nakonec, i přes různé překážky, se podařilo vše dotáhnout do zdárného konce. Ti talentovanější hokejisté budou hrát za Břeclav, ostatní hráči by měli nastupovat za Hodonín,“ vysvětlil předseda HC Břeclav Luboš Strapina.

Výhody ze spolupráce by mělo v nebližší době pocítit také první mužstvo Břeclavi. „Myslím, že to bude pro mužský hokej velký přínos. Zatím jsme se dohodli, že tento model vyzkoušíme v následující sezoně. Pokud to přinese ovoce, dlouhodobější spolupráci se nebráníme,“ podotkl břeclavský funkcionář Strapina.

Břeclavský hokej nebude z kooperace jen těžit. Do SHK Hodonín musí v rámci smlouvy posílat hráče z dorosteneckého mužstva. „Domluvili jsme se tak, ale jedná se jen o některé hokejisty. Ti nejlepší určitě od nás neodejdou,“ upřesnil Strapina.

Tím, že kluby propojí svá juniorská družstva, zanikne letitá rivalita. „Myslím, že je to jen dobře. Rivalita je zbytečná, týmy si různě přetahovaly hráče. Chceme vybudovat kvalitní juniorské mužstvo a tím pádem konkurovat hokeji v Brně,“ upozornil kouč břeclavského seniorského mužstva Michal Konečný.