„Už jsme domluvení,“ informovala o změně ve čtvrtek po poledni jednatelka Drtičů Jana Gajošová.

Jako by prohrané derby znamenalo pro trenéra konečnou.

V prvním vzájemném utkání letošní sezony mezi Břeclaví a Hodonínem zmizel ze střídačky Lvů Svatopluk Číhal. Ve středu se situace obrátila. Prohráli Drtiči a věci si zabalil Svatopluk Kosík i asistent Arnošt Šifl.

Zkušený kouč vydržel na střídačce oranžovomodrých pouze dvacet kol.

„Ano. Je to tak,“ potvrdila jednatelka Gajošová. „Sáhli jsme k tomu kvůli neuspokojivým výsledkům týmu,“ pokračovala vzápětí.

Hodonínští hokejisté vydolovali v posledních třech zápasech pouhý bod za porážku v prodloužení. Navíc natáhli sérii propadáků na soupeřových hřištích. Po překvapivé porážce s Břeclaví už čítá šest duelů. Ofenzivní celek tápal hlavně při bránění.

„Nebojujeme jeden za druhého,“ poznamenal ještě ve středu například útočník Petr Peš.

Prohra se Lvi se pak stala definitivní tečkou za působením trenérské dvojice Kosík – Šifl.

„Vyměnili jsme spoustu hráčů. Potřebujeme dát mužstvu nový impuls. Tým je velmi kvalitní, opravdu ho potřebuje dostat,“ řekla jednatelka.

Svatopluk Kosík nastoupil na střídačku Drtičů v létě místo jmenovce Číhala, který se přesunul do sousední Břeclavi. Ihned začal s přestavbou kádru, do něhož postupně přicházeli kvalitní hokejisté zejména ze Slovenska.

Architekt je pryč. Stavba zůstává. Jen získá nového šéfa. Tak by se dala charakterizovat situace ze čtvrtečního rána, kdy vedení klubu zvažovalo možnosti ohledně nového kouče.

Variant se ukázalo několik

Číslo jedna byl však Libor Galko, bývalý člen hodonínského týmu.

„Chceme do Hodonína vrátit srdce. Libor Galko je autorita, která to podle nás zvládne. Intenzivně s ním jednáme,“ vyjádřila se ještě během dopoledne Gajošová.

Po několika hodinách bylo jasno. Trenérem Drtičů se stal oficiálně Galko.

Zda dojde ke změnám i v kabině Gajošová nekomentovala. Rozhodně ale zamítla další výraznou fluktuaci. Slovo o podobě mužstva dostane i nový lodivod

Odvolaný trenér Svatopluk Kosík: Chtělo to více trpělivosti

Na lavičce hodonínských hokejistů vydržel trenér Svatopluk Kosík dvacet druholigových kol. Osudným se mu stala středeční porážka v Břeclavi. „Seběhlo se to všechno rychle. Musím to vydýchat,“ komentoval rozhodnutí funkcionářů Hodonína.


Zaskočilo vás rozhodnutí vedení klubu?
Samozřejmě. Musím to ale respektovat. Ovšem myslím si, že je to ušito horkou jehlou. Stalo se to hned po zápase. Podle mě to chtělo si sednout a utkání rozebrat. Až pak se rozhodnout. Herní výpadek já osobně připouštím. Chtělo to ale více trpělivosti.

Nutno říct, že některá utkání fanoušky vyloženě zklamala.
Zápasy, které jsme v poslední době odehráli, byly z herní stránky dobré. Špatné určitě ne. Za individuální chyby hráčů nemůže systém hry ani trenér.

Když se ohlédnete za půl rokem stráveným v Hodoníně, jaký pro vás byl?
Těžko odpovědět. Bylo to jen půl sezony. Letní příprava nám vyšla. Stejně jako start do soutěže. Pak přišlo období nemocí. Špatný zápas, který jsme odehráli, byl jen jeden. Proti Novému Jičínu. Ostatní měli dobrou úroveň. Rozhodli chyby a nepřálo nám ani kousíček štěstíčka.

Kádr jste v podstatě postavil podle vlastních představ. Odchází se vám od něj s těžkým srdcem?
Určitě. Mužstvo je stále na vyšších příčkách. Chtěl jsem práci dotáhnout do konce. Viděl bych to ještě na posilu během ledna. Určitě by to pak bylo pro play off zajímavé.

Neuškodil naopak týmu poměrně velký pohyb v kabině?
Ti noví se potřebují aklimatizovat a zabudovat. To chce právě tu trpělivost, která chyběla. Hráč jako jednotlivec je dobrý, ale pro systém hry se musí zabudovat.

Má podle vás tým, u kterého jste skončil na postup do první ligy, o kterém se poslední dobou hovoří?
Chce to ještě trochu posílit a určitě ano.

Co vás čeká v nejbližší době?
Musím to všechno předýchat. Bylo to pro mě nečekané. Myslel jsem, že situaci rozebereme a že budu moct dál pokračovat. Seběhlo se to však velice rychle. První odchod od týmu strávím. Pak uvidím, co dál.