Právě nedisciplinovanost nakonec Drtiče připravila na legendárním Lapači o ještě lepší výsledek a možná i body. Čtyřicet minut hráli hosté poměrně disciplinovaně, v poslední části však obdrželi pět dvouminutových trestů a nedostali se do tlaku ani k závěrečnému náporu. „Pan rozhodčí klasicky podlehl tlaku domácích hráčů a fanoušků. Fauly tam z naší strany byly, na druhé straně Vsetín mohl udělat cokoliv a na trestnou nechodil,“ tvrdí Matěj Charvát.

Čtěte také: Drtiči potrápili Vsetín. Po další porážce ale klesli až za Opavu na páté místo

Drtiči ale na ledě favorita nepropadli. Naopak, svěřenci trenéra Stanislava Beťka lídra soutěže pořádně potrápili. Jihomoravané dvakrát odpověděli na vedoucí branku Vsetína, i za nepříznivého stavu 2:3 byli několikrát blízko vyrovnání. „Bylo to velmi náročné utkání, což jsme čekali a bylo nám to jasné už před zápasem. Až na pár individuálních chyb jsme se se soupeřem poprali velmi dobře,“ myslí si třiadvacetiletý hokejista.

Odhodlané hosty přibrzdila rychlá trefa kanonýra Luky, který udeřil hned z první akce středečního duelu. „Gól jsme dostali hodně brzo, ale nic jsme neměnili. Byl to přeci jen teprve začátek utkání a byl ještě dostatek času s výsledkem něco udělat,“ říká Charvát.

Drtiče nejvíc zaskočil třetí úder mladíka Hořanského. Dvacetiletý vsetínský klenot střelou mezi Kotvanovy betony strhl v závěru druhé třetiny vedení na stranu favorita. „Byl to zlomový moment utkání,“ míní Charvát.

Hodonínští hokejisté byli soupeři celé utkání na dostřel a o cenné body bojovali až do závěrečné sirény. Hostům se na Lapači dařila hra v oslabení. Slovácký celek sice na Valašsku v početní nevýhodě jednou inkasoval, ale další přesilovky protivníka ustál a jednou dokonce sám skóroval.

„Hlavní a nejdůležitější pro nás bylo, abychom v oslabení neinkasovali. Když však byla možnost a jsme síly, tak jsme se pokusili o pár brejků. Jeden z nich nám vyšel,“ uvedl odchovanec Hodonína.

Drtiči si však třetí porážkou v řadě pořádně zkomplikovali boj o vytouženou čtvrtou pozici, kterou už v úterý večer přepustili Opavě. „Bohužel, je to tak. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Boj o čtvrté místo ale určitě nevzdáváme,“ burcuje Charvát.

Ať poslední dva duely základní části dopadnou jakkoliv, Hodonínští vědí, že ve čtvrtfinále vyzvou právě Opavu. Série hrané na čtyři vítězné zápasy odstartuje v sobotu 25. února na jihu Moravy nebo ve Slezsku. „Čeká nás těžký soupeř i náročné série. Opava má zkušený tým, který hraje spoustu let pohromadě. Věřím, že letos čtvrtfinále zvládneme a postoupíme do dalšího kola,“ přeje si Charvát.

Ještě předtím Hodonín čeká poslední domácí zápas základní části. Peš a spol. na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu vyzvou poslední Techniku. „Doma musíme vyhrát a na dálku zabojovat o čtvrtou pozici,“ ví třiadvacetiletý útočník.