Předsedkyně SHK Hodonín tak naštvaná na sudí dlouho nebyla. „Rozhodčí byli absolutně neschopní, neskutečně nás zařezali. Tak pokazit zápas jsem v této soutěži dlouho neviděla. Dohlížel na to i delegát, od kterého chci vyjádření,“ čílí se šéfka Drtičů. Rázná žena mizerný výkon hlavního arbitra Vrby dlouho rozdýchávala. „Přetekla moji trpělivost,“ prohlásila Gajošová.

Podle předsedkyně jihomoravského klubu nemají mladí a nezkušení rozhodčí ve druhé lize dospělých co dělat. „Pokud takto míní pískat dál, tak já, jako šéfka hodonínského klubu, říkám, že nemám potřebu dohrát tento soutěžní ročník,“ říká natvrdo. „Nemáme žádný důvod jezdit ve středu do Vsetína. Pro nás bude lepší, když zaplatíme pokutu místo autobusu a zůstaneme doma. Rozhodčí si totiž dělají, co chtějí,“ pokračuje.

Přehmaty sudích sebraly energické blondýně spoustu energie. Trpělivost přetekla, Gajošová chce okamžitě nápravu. Šéfku Drtičů více než domácí porážka 1:5 se Šumperkem hryzaly sporné verdikty rozhodčích. „Je pravda, že jsme neproměnili spoustu vyložených šancí a dali pouze jeden gól, ale sudí zápas absolutně nezvládli,“ láteří Gajošová, která v závěru opustila VIP místnost a seběhla až na trestnou lavici domácích, odkud zhlédla konec sobotního duelu. „Vím, že jsem tam neměla co dělat, ale rozhodčí měl dodržet pravidla a zápas ukončit,“ tvrdí Gajošová.

Hodonínský klub zřejmě čeká finanční pokuta. Jeden z fanoušků totiž v čase 55:43 trefil sudího plastovou lahví do obličeje, další příznivci naházeli na led odpadky. Nejagresivnější diváci si to se sudím Vrbou chtěli vyříkat osobně a sápali se po pořadatelích, kteří museli trojici rozhodčích při odchodu z ledové plochy chránit. „Kdo tady byl, tak to viděl a udělá si obrázek sám. Já se ještě podívám v klidu na video a zápas si znovu rozeberu. Uvidím, zda fauly opravdu byly, nebo si je rozhodčí vymyslel,“ dodal kouč SHK Stanislav Beťko.