Drtičům to ve Slezsku nejde. Zatímco loni Peš a spol. bodovali na ledě Opavy v obou vzájemných duelech, v letošním ročníku nezvládli ani jeden venkovní duel.

Na konci října hodonínští hokejisté podlehli Slezanu 2:5, ve středu prohráli o jediný gól. I když Jihomoravané až do konce střetnutí sahali po bodech, nakonec odjeli domů naštvaní a s prázdnou.

Poslední ztráta Drtiče hodně hryzala. „Jak z výsledku, tak i z celkového výkonu jsme zklamaní. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali hloupé chyby, které Opava potrestala a otočila skóre na svoji stranu. Nyní musíme zvednout hlavy a v sobotu na svém ledě bodovat," říká hodonínský trenér Stanislav Beťko.

Jeho tým odcestoval k prvnímu utkání v roce 2017 v lehce pozměněné sestavě. Doma zůstal nemocný gólman Kotvan, produktivní útočník Kadlec si zase prohodil místo ve druhé formaci s Jakubem Vránou.

Hosté měli v úvodu střetnutí mírně navrch. Jako první otestoval nového brankáře Opavy Waneckeho hodonínský kanonýr Jurča. V další příležitosti se ocitl domácí Rousek. Jeho rána však pouze prosvištěla kolem gólmana Halody.

O první změnu skóre se postaral až Bohumil Herman, kterého ke skórování ve 12. minutě vybídl mazák Pavelek. Bývalý extraligový forvard se přitom krátce předtím vrátil z trestné lavice.

„Do zápasu jsme vstoupili špatně. V první třetině nám chyběl lepší pohyb a větší agresivita. Prohráli jsme ji naprosto zaslouženě," uznal Beťko.

Navýšit vedení Opavy mohl na začátku druhé periody Polok, který ale v jasné šanci nedokázal doklepnout kotouč za Halodova záda.

Drtiči byli v koncovce efektivnější. Mladý obránce Gazda našel před brankou nekrytého Michala Venclíka, který svým premiérovým gólem ve druhé lize srovnal na 1:1.

Do další velké šance se dostal domácí Wolf. Na něj zívala odkrytá hodonínská branka, ale Peš na poslední chvíli zasáhl a protivníka fauloval.

Prostřední část kromě branek přinesl i spoustu faulů a nedovolených zákroků. Na ledě přibylo nervozity, místo hokeje přišly potyčky a strkanice. Po jednom konfliktu usedli za katr hned čtyři hráči. Za domácí Mosler s Chalupou, u hostů zadáci Pokorný a Potechin.

Další trest za hrubost si musel odpykat Tůma, který na dvě minuty oslabil svůj tým. Drtiči sice tuhle přesilovou hru nevyužili, ale to jich mrzet nemuselo. Patnáct vteřin před koncem druhé třetiny se prosadit Matěj Charvát. Třiadvacetiletý hokejista chytře našel skulinku mezi tyčkou a betonem domácího brankáře a výsledek otočil. „Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a po zásluze jsme po čtyřiceti minutách vedli," uvedl kouč SHK.

Jihomoravané ale těsný náskok neudrželi. Hosté očekávaný nápor protivníka zásluhou pozorného gólmana Ondřeje Halody přečkali, ale ve 45. minutě podruhé inkasovali. Při signalizované výhodě se ranou pod horní tyč prosadil Chalupa.

Oba týmy mohly za nerozhodného stavu 2:2 strhnout vítězství na svoji stranu, šťastnější nakonec byli hráči Opavy. Forvard Slezanu Jakub Vítek třicet vteřin před koncem využil nepozornosti soupeřovi defenzivy a umístěnou střelou k tyči poslal protivníka domů s prázdnou.

Hodonínští klesli po smolné porážce za Šumperk, který doma udolal poslední Techniku Brno 5:4, na čtvrté místo.

Na třetí příčku se však mohou vrátit už v sobotu, kdy doma hostí Valašské Meziříčí. Druholigový duel na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v sedmnáct hodin.

2. hokejová liga, 30. kolo

Hokejový klub Opava – SHK Hodonín 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Herman (Pavelek), 45. Chalupa (Slavík), 60. Vítek (Galvas) – 24. Venclík (Gazda), 40. Charvát (Hajný)

Rozhodčí: Held – Bubela, Zedník

Vyloučení: 9:10. Bez využití

Diváci: 300

Střely na branku: 45:36

Hokejový klub Opava: Wanecki (Haas) – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, L. Černý, Štindl, Rousek, Fedor. Trenér: Pavel Hulva

SHK Hodonín: O. Haloda (Zollpriester) – Potechin, Miklík, M. Haloda, Polesný, Kužílek, Pokorný, Loginovsky – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš, Hložánek – Hajný, Charvát, Kuba – Venclík, Horváth, Černohous. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík

Výsledky 30. kola: Šumperk – Technika Brno 5:4 (2:1, 0:1, 3:2), Kopřivnice – Nový Jičín 9:2 (4:0, 2:2, 3:0), Valašské Meziříčí – Poruba 4:5 po prodloužení (0:1, 2:0, 2:3 – 0:1)