Hodonínský odchovanec, který se na Zimním stadionu Václava Nedomanského představil v dresu Frýdku-Místku, pomohl skolit Drtiče velmi dobrým výkonem a asistencí na vítězný gól. „Měli jsme krásný vstup do třetin, dali jsme rychlé góly. Bohužel po čtyřiceti minutách to bylo 2:2 a o body jsme se museli tahat až do konce," řekl Marek Růžička.

Favorit východní druholigové skupiny, který od léta úzce spolupracuje s třineckými Oceláři, se na čtvrtou výhru v řadě pořádně nadřel. „Hodonín hrál dobře. Fanoušci ho hnali za vítězstvím," pochválil protivníka účastník posledního světového šampionátu hráčů do dvaceti let v Kanadě.

Vysoký forvard nastoupil v centru druhé formace Frýdku, na křídlech měl parťáky Rufera s Chmielewskim. Sehrané extraligové trio domácím téměř v každém střídání zle zatápělo. Známý hokejisté byli nebezpeční a pravidelně se dostávali do zakončení. „Nechci říct, že bych zápas bral jako každý jiný, ale snažím se ve druhé lize hrát naplno. Nedělám rozdíl v tom, zda hraji za Třinec nebo Frýdek," říká Růžička.

Z těsného vítězství měl sympatický mladík velkou radost, ale reakce publika ho rozhodně nepotěšila. Na hodonínského odchovance diváci při středečním utkání překvapivě pískali.

„Do Hodonína jsem se těšil od té doby, co jsem se dozvěděl, že sem s Frýdkem-Místkem přijedu hrát. Byla tady bezvadná atmosféra, akorát mě fanoušci moc nevzali," trpce se pousmál mládežnický reprezentant, který domácí fanoušky nijak zvlášť nedráždil. „Asi to bylo kvůli potyčce před naší brankou. Od té chvíle mě přestali mít rádi," řekl Růžička.

Hráč extraligového Třince, který společně s dalšími Oceláři vypomáhá farmářskému celku ve druhé lize, byl i u klíčového momentu dramatického utkání. Růžička v početní výhodě vyvezl puk z rohu kluziště a naservíroval jej nekrytému Aronu Chmielewskemu, který neměl problém trefit odkrytou branku soupeře.

Drtiči se už v hektickém závěru na odpověď nezmohli, a s lídrem druhé ligy nakonec po boji padli 2:3. „V kabině jsem před zápasem vypsal prémii. Klukům jsem za výhru slíbil svačinu, takže mě tři body budou něco stát," přiznal Růžička.

Ten by se rád vrátil zpět do extraligy a po boku slavných hráčů zase nastupoval proti elitním českým týmům. Cesta na výsluní je ovšem pořádně klikatá, což Růžička, který dlouho laboroval se zraněním, moc dobře ví. „V Třinci je nabitý kádr zvučnými jmény, není jednoduché se v něm prosadit a udržet. Musíme pracovat dvakrát tolik, abych se tam probojoval," uvedl šikovný mladík, jenž ale druholigové zápasy nebere jako trest či degradaci. „Nechci to srovnávat. Každá soutěž má svůj styl hokeje. Druhá liga má jistou úroveň. Většina hráčů chodí do práce. Někteří sice mají hokej jako zaměstnání, jiní ale pouze jako koníčka," říká Růžička. „Hlavně starší kluci už tolik nebruslí, zato více chodí do těla. Někteří si pomáhají menšími háčky a drobnými fauly. S tím se ale jako extraligoví hráči musíme vypořádat," přidal.

Frýdek zatím soupeře válcuje. Po čtyřech kolech je bez ztráty bodu první s impozantním skóre 20:4. „Na druhou ligu máme super podmínky, nemáme si na co stěžovat. Kádr máme opravdu nabitý," pronesl Růžička.

Cíl třinecké farmy je jediný. „Chceme postoupit do první ligy. Snad se nám to podaří," věří mladý útočník, který se v Hodoníně nepotkal pouze s bývalými spoluhráči Erikem Hložánkem či Patrikem Flamíkem, ale také rodinou, kamarády a známými. „Snad jsem nikoho nezklamal," dodal Růžička.