Hostům k bodům nepomohly ani dva přesné zásahy útočníka Petra Šachla. Bývalý hráč Liberce a Košic nejprve v 11. minutě vyrovnal a v závěru úvodní část dokonce poslal hosty do vedení 3:2.

„Věděli jsme, že Hradec má v týmu zkušené útočníky. Hlavně v přesilových hrách byli bývalí extraligoví a prvoligoví hráči vidět. Jinak jsme jim moc prostoru nedali," řekl kouč SHK Jiří Rech.

Drtiči ale ve druhé třetině atraktivní duel třemi brankami otočili. I když v 51. minutě Procházka v další početné výhodě snížil, Vajgar se druhého obratu nedočkal. Výhru Hodonína korunoval v poslední minutě střelou do odkryté branky Kříž

„Zápas rozhodla druhá třetina, která byla podle mých představ. Tak by to mělo vypadat," uvedl Rech, který mohl být spokojený i se vstupem do utkání , když Drtiče poslal v oslabení do vedení Petr Peš.

„Chtěli jsme na soupeře vletět, což se nám podařilo. Úvodních deset minut bylo perfektních. Škoda, že jsme z pěti šancí dali pouze jeden gól. Bohužel jsme v první třetině byli šestkrát vyloučení, což soupeř potrestal," prohlásil Rech.

Na vyrovnávací gól Šachla sice dokázal domácí útočník Stejskal rovněž v početní výhodě odpovědět, závěr úvodní části patřil Hradci. Brankáře Baruse, kterého nahradil o první přestávce kolega Zavadil, překonali Kupec se Šachlem.

Prostřední část už patřila jednoznačně Hodonínu. Na 3:3 srovnal v další přesilovce Červenka, čtvrtý gól slováckého celku zaznamenal obránce Šťastný. Vedení SHK následně pojistil Sajdl.

„Klukům jsem před závěrečnou části řekl, aby se vyvarovali zbytečných faulů. Po dalším zbytečném zákroku na útočné modré a následném vyloučení jsme šli do tří. V oslabení jsme dostali kontaktní gól a v závěru jsme se třepali o vítězství," pronesl Rech.

Vajgar po páté brance Procházce ožil. Pět minut před koncem mohl vyrovnat Skokan, gólman Zavadil však svůj tým v klíčový moment zápasu podržel.

„Je to škoda. Utkání jsme mohli ještě zdramatizovat. Závěr mohl být zajímavý," uvedl hostující lodivod Miloslav Čech. Ten necelou minutu před konce odvolal z branky gólmana Blahu. Vajgar početní výhodu nevyužil. Naopak, při hře bez brankáře pošesté inkasoval.

„Power play mě nemrzí, to jsme museli zkusit," mávl rukou Čech.

Zkušenému kouči mnohem více vadil výkon hlavního rozhodčí, který ve středečním střetnutí udělil dvaadvacet dvouminutových trestů. „Nejvíce jsem zklamaný z výkonu rozhodčího, protože tolik vyloučení se jen tak nevidí. Je mi z toho smutno. Když se hraje pořád ve čtyřech, tak se někteří mladí hráči nedostanou pořádně do hry," pronesl Čech.

Trenér Vajgaru ale porážku na sudí nesváděl. „Domácí hráči po celý zápas dobře bruslili. Mně nezbývá než soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství," dodal Čech.

Drtiči se díky zaváhání Nymburka a Techniky Brno znovu dostali do čela.

Druhá liga skupina Střed, 5. kolo –

SHK Hodonín – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:4 (2:3, 3:0, 1:1)

Branky: 1. Peš (Stejskal), 14. Stejskal (Šťastný), 24. Červenka (Šťastný), 32. Šťastný (Peš), 39. Sajdl (Kříž), 60. Kříž (Skočovský) – 11. Šachl (Skokan), 15. Kupec (Cmel), 17. Šachl (Tupý), 51. Procházka (Tu­pý)

Rozhodčí: Mech – Chocholouš, Kříž

Hodonín: Barus (21. Zavadil) – Popela, Pokorný, Skočovský, Šťasný, Randa, Oško, Kulyk – Sajdl, Kříž, Špok – Peš, Stejskal, Červenka – Medřický, Kučera, Kuba – Charvát, Tomi, Fiedler.

J. Hradec: Blaha (Kubeš) – Procházka, Štěpán, Tržil, Tupý, Chmel, Popelka, Šachl, Mařík, Skokan, Mazanec, Kupec, Turek, Gurka, Javůrek, Záhora, Schmidt, Japanský

Hanus u Drtičů končí

Kabinu Drtičů opustil obránce Erik Hanus. Po pondělním tréninku se vedení klubu dohodlo s mladým hráčem na ukončení angažmá. Dvaadvacetiletý zadák byl na jihu Moravy na hostování z Orlové.