„Trenéři se mnou byli spokojení. Bohužel tam byl velký přetlak hráčů z extraligy, kteří měli v nejvyšší soutěži odehráno už několik sezon. Navíc tam byli tlačeni kluci z jiných klubů,“ říká Jakub Sajdl.

Jednadvacetiletý útočník nebere návrat do Hodonína jako degradaci. I v mateřském klubu chce dokázat, že hokej hrát nezapomněl. „Tak trochu mě to mrzelo, ale už je to za mnou a chci se soustředit pouze na Hodonín,“ uvedl Sajdl.

Bývalý hráč Znojma a Mladé Boleslavi však bude na zkoušku v Litoměřicicích vzpomínat v dobrém. „Bylo tam opravdu nádherné zázemí. Od posilovny až po regeneraci. To jsem ještě v žádném klubu, ve kterém jsem byl, neviděl,“ kroutí obdivně hlavou Sajdl.

Ten v kabině Litoměřic narazil na několik bývalých protihráčů z juniorské extraligy. „Hráči byli v pohodě. S některými jsem se znal, takže jsme si rozuměli. Ale kluky v Hodoníně znám už pár let, takže mezi Drtiči se cítím určitě lépe,“ pravil Sajdl, který se chce natrvalo prosadit do základní sestavy druholigového celku. „Doufám, že na ledě dostanu hodně prostoru a bude se mně dařit. Pro mě je důležité hrát už za chlapi a začít se prosazovat v mužském hokeji,“ pronesl Sajdl.

Podle něj by Hodonín neměl být slabší než v minulé sezoně. „Někteří kvalitní hráči odešli, ale tým se zase doplnil dalšími hráči, kteří by mohli být přínosem,“ míní mladý útočník.

Sajdl nastoupil za Drtiče ve dvou přípravných zápasech. Zatímco s Technikou prohrál slovácký celek 1:5, v úterním zápase dokázal Hodonín otočit duel s rozjetou Senicí a na Slovensku vyhrát 5:4.

„Nakonec to dopadlo dobře. Od začátku jsme nehráli špatně, ale prostě jsme nedávali góly. Jsem rád, že nám to tam potom napadalo. Doufám, že to tak bude pokračovat i v ostatních zápasech,“ pravil Sajdl.

Drtiči nastoupili na Záhoří bez tří stabilních zadáků. Proto museli v obraně zaskočit zkušení útočníci Hoza a Bauer. „Je to pro nás nepříjemné, ale na druhé straně zase je to lepší, když se stane v přípravném utkání, než aby nám kluci chyběli v mistrovském zápase,“ řekl Sajdl. „Doufám, že kluci budou za chvilku v pohodě a konečně budeme už v plné sestavě. Jinak si myslím, že David (Bauer – pozn. red.) s Hozičem (Hoza – pozn.red.) se s tím poprali velice dobře,“ doplnil.

Ani početná marodka není podle dravého křídla důvodem k tomu, aby vedení SHK přivedlo do mužstva další hráče. „Když ubudou všichni kluci zdraví, tak budeme mít dobrý tým. Posilovat už je zbytečné,“ řekl Sajdl, který za Drtiče nastoupil ve druhé už v sezoně 2006/2007, kdy odehrál čtyřiadvacet utkání a přidal tři asistence. Od té doby se pral o místo v extraligovém Znojmě a Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži odehrál devět zápasů a dočkal se i premiérové branky.