Povedenou pětiminutovkou v závěru třetí třetiny zachránili hodonínští sedmáci alespoň bod.

Mladí hokejisté remízovali se stejně starým soupeřem z Havlíčkova Brodu 3:3.

„Zápas byl o našem špatném začátku,“ řekl po utkání domácí trenér Jaroslav Crlík. „Není možné, abychom o výsledek bojovali posledních deset minut,“ narážel na dvoubrankové manko, které se jeho svěřencům podařilo stáhnout až chvíli před závěrečnou sirénou.

V posledních sekundách hry mohli dokonce sedmáci strhnout vítězství na svou stranu. Od plného bodového zisku je dělily centimetry, když puk projel blízko brankové čáry. Závar ale kýženou rozhodující trefu nepřinesl.

„Kluky jsem burcoval už ve druhé třetině. Hráli jsme jen na deset lidí, což bylo pro některé drastické. Naštěstí jsme dali dva góly a získali bod,“ komentoval kouč rozpoložení sil v náročném duelu. „Utkání sice skončilo remízou, ale pro nás je to ztráta,“ pokračoval vzápětí.

Mezi domácími hráči si gólovou radost užili Tom Polák, Christopher Dinga a Kamil Rýpar.

Hrstce hodonínských fanoušků se předvedli také osmáci. Ti odcházeli z ledu o poznání spokojenější. Havlíčkův Brod porazili 5:4.

Opět se projevil nešvar, který předvedli i jejich o rok mladší kolegové. Skóre dotahovali na poslední chvíli.

„Znovu jsme zabojovali až posledních osm minut,“ kroutil hlavou Crlík, který z pozice hlavního trenéra vede i výběr osmých tříd. Ten prohrával stejně jako sedmáci o dvě branky. Hodonínské mnohdy zcela zbytečně srážely chyby v rozehrávce.

„Na tom budeme muset zapracovat,“ podotkl s vážnou tváří mládežnický lodivod. „Největší problém máme v obranném pásmu.“

V prostřední části proto opět došlo na okleštění sestavy.

A vyplatilo se.

Hosté na konci třetí třetiny sice odvolali brankáře, ale domácí defenzíva už si pracně vybudovaný jednobrankový náskok pohlídala.

Dokonce se červené světlo za brankou Havlíčkova Brodu rozsvítilo i po šesté. Rozhodčí však gól po konzultaci neuznal.

Mezi střelce se zapsali dvakrát Venclík, Juráček, Stránský a Bureš.