Už ve třetí minutě otevřel skóre premiérovou brankou v Baníku bek Jan Švejda, který si na svůj první zásah počkal až do šestatřicátého duelu v zelenočerném dresu.

Za třiadvacet vteřin hostující Jakub Muller srovnal na 1:1, to však bylo ze strany Draků vše. Ještě v první třetině vrátil domácím vedení Tadeáš Talafa a na rozdíl dvou branek zvýšil Adam Bachánek. „Chtěli jsme hned ze začátku rozhodnout, což se povedlo, hráli jsme výborně,“ těšilo stratéga.

Hodonínští hokejisté (v černém) porazili Vyškov 6:2.
Baník v derby nasázel Vyškovu šestku. Luža dal hattrick, kouč chválil gólmana

V úvodu druhého dějství se z přesilovky prosadil Vojtěch Dobiáš, který následně v závěrečné dvacetiminutovce dokonal dvěma zásahy svůj hattrick. „Ve druhé třetině to byla spíš přetahovaná. V závěrečné části jsme se už připravovali na play-off, chtěli udržet výsledek a využít brejky. Za mě se to povedlo, Pity zachytal výborně, pro mě super zápas,“ netajil Bachánek.

Sedmou brankou udělal tečku za povedeným výkonem dvě minuty před koncem duelu Matěj Novák. „Dali jsme góly, které normálně nedáváme. Jsem rád, že se střelecká potence před play-off zvedá,“ hlásil trenér.

Hodonín tak využil sobotního zaváhání Opavy, která padla 2:3 ve Žďáru nad Sázavou, a sesadil ji ze třetího místa. Na Slezany má dvě kola před koncem základní část Baník dvoubodový náskok. „Nedíváme se na to, koho dostaneme, chceme být co nejvýš. Myslím, že si třetí místo za výkony, které teď podáváme, zasloužíme,“ tvrdil Bachánek.

Další duel odehraje SHKM ve středu od šesti hodin na ledě Žďáru nad Sázavou, v sobotu pak zakončí základní část ve Valašském Meziříčí.

SHKM Baník Hodonín - Draci PARS Šumperk 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Švejda (Bachánek, Zaychik), 7. Talafa (Luža, Dobiáš), 12. Bachánek (Zaichyk), 21. Dobiáš (Talafa, Luža), 50. Dobiáš (Mach, Talafa), 55. Dobiáš (Talafa, Luža), 58. Novák (Sedláček, Talafa) - 3. Müller (Dudycha).
Rozhodčí: Šico - Peluha, Frais.
Vyloučení: 2:2.