Baník poslal do vedení už v sedmé minutě Dzianis Zaichyk, Opava však ve druhé dvacetiminutovce trefami Andreje Adamce a Tomáše Rouska stav utkání otočila.

Hned v první minutě závěrečné třetiny to s celkem z jihu Moravy vypadalo bledě. Díky Rouskově druhé brance v duelu Opava vedla o dva góly. „Ani za stavu 3:1 pro domácí se kluci nepoložili a celý zápas šlapali a bojovali co to šlo,“ těšilo lodivoda.

Po zásluze přišla i odměna v podobě vyrovnání. Nejprve snížil mladý bek Libor Stuchlík, zanedlouho srovnal Erik Hložánek. „Věřil jsem, že utkání otočíme a kluci za tím šli,“ tvrdil Bachánek.

V prodloužení se Opava rozhodla pro hru bez brankáře a to se jí nakonec nevyplatilo. Dominik Luža vybojoval puk, přihrál Hložánkovi, který ranou do prázdné branky vystřelil Hodonínu vítězství 4:3.

Čtvrtý Baník se dotáhl na třetí Opavu na rozdíl čtyř bodů, Slezané však mají zápas k dobru. SHKM v dalším duelu vyzve ve středu od půl šesté večer doma Vyškov. „Chceme jít do play-off nejhůř ze čtvrtého místa a věřím, že to i přes spoustu absencí dokážeme,“ hlásil trenér.

HC Slezan Opava - SHKM Baník Hodonín 3:4pp (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Adamec (Rousek, Káňa), 36. Rousek (Ludvík, Káňa), 41. Rousek (Lehotský, Stuchlík K.) - 7. Zaychik (Sajdl, Luža), 48. Stuchlík L. (Luža, Hložánek), 50. Hložánek (Sajdl, Sedláček), 61. Hložánek (Luža). 
Rozhodčí: Hranoš - Gančarčík, Klimek. 
Vyloučení: 7:5, navíc Káňa (OPA) 10 minut + OK. 
Využití: 1:1. 
V oslabení: 0:0. 
Střely: 47:31. 
Diváci: 304.
HC Slezan Opava: Slíž (Nowak) - Šindelář (C), Lehotský, Adamec, Štěpánek, Ervasti, Ludvík, Pachula - Káňa, Stuchlík K. (A), Rousek (A) - Häring, Brada, Dobša - Vašenka, Vojtovič, Kadula - Kotásek, Hendrych, Buršík - Krejsa.
SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) - Polesný (A), Stuchlík L., Rauš (A), Sedláček, Švejda, Bílek - Hložánek, Luža, Sajdl (C) - Matěj, Mach, Novák – Bachánek, Zaychik, Krejčí.