Premiérovou trefou v dresu Baníku poslal domácí do vedení ve třinácté minutě Pavel Matěj, který naskočil po příchodu z Frýdku-Místku teprve do druhého duelu. „Jsem velmi rád, že jsme se hned ze začátku do toho dostali. Měli jsme nějaké šance a soupeře do ničeho nepustili,“ těšilo trenéra.

Fantastická kulisa, kterou vytvořilo přes dvanáct set diváků, se dočkala vyrovnání až ve druhé dvacetiminutovce. V oslabení se prosadil Jan Křivohlávek. „Hosté se trochu chytili, bylo vidět, že se nadechli,“ všiml si Bachánek.

Tadeáš Talafa se vrací na střídavé starty do Hodonína.
Baník dotáhl návrat Talafy. Z Přerova přišel produktivní bek Bárta

I když se v závěrečném dějství hosté dostali po trefě Tomáše Franka do vedení, Baník stačil gólem Adama Bachánka srovnal. „Těžko se s Havířovem zápas otáčí, ale těší mě, že jsme vyrovnali,“ netajil lodivod.

Zlomový moment dramatického utkání přišel v padesáté minutě, kdy se puk odrazil od brusle čárového rozhodčího příhodně pro Havířov. Petr Antoníček dokázal využít okno v domácí defenzivě a překonal bezmocného gólmana. „Neřekl bych haluz, ale trošku štěstíčka jim pomohlo,“ usmál se Bachánek.

Pavel Matěj okusil extraligu v Třinci.
Zvučná posila pro SHKM. Z Chance ligy přichází hodonínský odchovanec Matěj

Vítěznou pojistku pak přidal do prázdné branky v poslední minutě Matouš Čmiel. „Havířov je nabušený tým, štěstí jim půjde trošku napřed. Ale věřím, když je dostaneme do play-off, že je moc potrápíme,“ tvrdil domácí stratég.

Přestože Hodonín sahal po bodech, z utkání vyšel naprázdno. V tabulce patří Baníku s třiapadesáti body čtvrtá příčka s pětatřicetibodovou ztrátou na první Havířov. V dalším kole přivítají Bachánkovi svěřenci ve středu od půl šesté večer Havlíčkův Brod.

SHKM Baník Hodonín - AZ Havířov 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Matěj ( Mach, Vyrůbalík), 49. Bachánek (Zaychik, Sajdl) - 32. Křivohlávek (Spratek), 46. Franek (Ficek, Křivohlávek), 50. Antoníček (Ćmiel), 60. Ćmiel (Antoníček).
Rozhodčí: Kohoutek - Kučera T., Kučera J.
Vyloučení: 5:5, navíc Pavlík (HAV) 5+OK.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Střely: 29:32.
Diváci: 1279.
SHKM Baník Hodonín: Piták (Dolíška) - Talafa, Sedláček, Vyrůbalík, Rauš (A), Švejda, Stuchlík - Hložánek, Luža, Dobiáš - Matěj, Mach, Novák - Bachánek, Zaychik, Sajdl (C) - P. Krejčí (A).
AZ Havířov: Šimonů (Sachr) - Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta (A), Vosátko, Ficek, Ščurek - Franek, Křivohlávek, Klimša (A) - Kratochvil, Haas (C), Karafiát - Pavlík, Spratek, Tvrdý - Antoníček, Ćmiel, Apolenář.