Jedinou posilou je šestadvacetiletý běloruský útočník Dzianis Zaichyk, který přišel z nejvyšší běloruské soutěže, ve které v dresu HK Brest letos odehrál 39 utkání s bilancí 3+9. Za Baník stihl odehrát už dva duely, v nichž se jednou trefil a dvakrát asistoval.

Velkou ztrátou pro realizační tým je návrat nadějných mladíků Vojtěcha Riedla a Tadeáše Talafy do Zlína. „Oba kluky nám teď Zlín sebral, což nám nepomohlo. Bojujeme o to, abychom je měli dál,“ hlásil Bachánek.

Brankář hokejistů druholigového Hodonína Dominik Piták.
Piták se ve Vítkovicích učil od Bartošáka, prvním vzorem byl táta. Odejde?

Zatímco jedenadvacetiletý Talafa zamířil na hostování do Přerova, kde v Chance lize zapsal už dvě branky, stejně starý Riedl dostal příležitost ve Zlíně.

Vedení hodonínského SHKM tak shánělo posily jinde. „Snaha byla obrovská. Čtrnáct dní neděláme nic jiného, než telefonujeme a obvoláváme hráče. Bohužel buď sem nechtějí jít, nebo je nepustí kluby,“ prozradil lodivod.

Dalším negativním aspektem při vyjednávání je vzdálenost. „To je teď nejčastější věc, na kterou narážím. Když sem chci někoho dostat a je to kvalitní hráč, který sem chce jít, Hodonín je pro něj daleko a dojíždět nechce. I když se jedná o hráče, se kterým se znám,“ kroutil hlavou Bachánek.

Hodonínští hokejisté (v bílém) podehli Plamenům 3:6.
Bachánkovy trefy na body nestačily. Baník doma podlehl Plamenům

Skládání sestavy na každý zápas je pro něj čím dál náročnější. „Bojujeme s tím,“ neskrýval.

Hodonínu tak nezbývá nic jiného, než počkat na uzdravující se marody. „David Polesný má v pátek začít trénovat. To je asi jediný, který se v blízké době vrátí,“ uvedl Bachánek.

Na tři týdny je mimo Filip Weintritt, který si v sobotním duelu na ledě Šumperku poranil rameno. Ve středečním zápase se Žďárem si pro změnu zranil koleno Jan Štědrý.

Bývalý dlouholetý předseda Baníku Hodonín Petr Srnec (na snímku uprostřed) mezi Tomášem Janotou a Karlem Matějíčkem.
Bývalý útočník a zakládající člen SHKM Hodonín Srnec slaví šedesát let

Otazník nadále visí nad zraněním Matěje Macha a Jakuba Němce. Ještě horší situace je okolo Jiřího Sedláka, jehož návrat se nejeví dobře. „Asi ukončil sezonu, trápí ho obě klíční kosti,“ vysvětlil trenér.

Pro Baník je tak největší protivník početná marodka. „Máme zranění, z nichž není východisko, abychom hráče rychle dostali do zápasu,“ uzavřel Bachánek.