Do poslední chvíle nebylo jasné, jakým systémem se bude o účast ve druhé lize hrát. Nakonec bylo šest týmů rozděleno na dvě skupiny Jih a Sever, kde se mužstva utkají systémem každý s každým. Ve druhé jmenované se potkají Chomutov, Mělník a Hvězda Praha. Právo na účast ve druhé lize připadne vítězům obou skupin, kteří nahradí sestupující Řisuty a Bílinu. „Tušili jsme, že budou dvě skupiny, ale věřil jsem rozdělení na Čechy a Moravu. S Moravskými Budějovicemi jsme počítali, jenom dalšího soupeře bych čekal spíš z Ostravska. Samson je pro mě velkým překvapením,“ dodal Peš.

Kapitán druholigových hodonínských hokejistů Erik Hložánek při zápase s Řisuty.
Drtič Hložánek nechtěl být podepsaný pod sestupem: Hodonín je malý na dva týmy

Právě českobudějovický celek budí složením kádru velký respekt. Martin Hanzal, René Vydarený, Václav Nedorost, František Mrázek nebo Radim Vrbata. Tito matadoři jsou tahouny hlavního aspiranta na postup. „Jestli tito kluci nastoupí, tak je favorit jasný. Nemusí se ani moc pohybovat, mají to v rukách. Každopádně pro fanoušky bude zápas s nimi zajímavý,“ popsal hodonínský kapitán svého soupeře.

Zápasy SHKM Hodonín
v kvalifikaci o druhou ligu:

1. zápas
Moravské Budějovice – Hodonín, v pátek v 19.00
2. zápas
Hodonín – Moravské Budějovice, 1. dubna v 18.30
3. zápas
Samson České Budějovice – Hodonín, 3. dubna (čas bude upřesněn)
4. zápas
Hodonín – Samson České Budějovice, 10. dubna v 17.00

V pátek čeká svěřence Michala Kuby od sedmi hodin večer úvodní zápas kvalifikace na ledě Moravských Budějovic. „Tím, že se jedná o soupeře z jiných krajů, nedokážu odhadnout v jaké kondici a formě se nacházejí. Z Moravských Budějovic znám některé hráče z druholigového působení, ale to je tak všechno. Každopádně nás čekají nejtěžší zápasy sezony, v naší krajské lize jsme při vší úctě takové protivníky neměli,“ zdůraznil Peš kvalitu Moravských Budějovic.

Fotbalisté Kozojídek (v zelených dresech) porazili Šardice 3:1.
Novodobé Drnovice? Kozojídky vede Hrotek, přišel i exligový Ťok

Hodonínský celek se rozhodně nevzdává, postup do druhé ligy je i nadále hlavním cílem letošní sezony. „Oslavy po triumfu v play-off byly krátké. Ten týden jsme měli sice jenom dva tréninky, ale nyní se už maximálně připravujeme na první duel kvalifikace. Trénujeme v plném složení a věřím, že se nám bude dařit, jako doposud,“ nadhodil klíčový hráč Baníku.