Šikovný technik s čichem na góly. Stručná vizitka hokejového útočníka Oldřicha Matuška.

Fanoušci Drtičů sledovali jeho hru téměř čtyři roky. V blížící se sezoně by ho ale při rozbruslení vyhlíželi marně. V Hodoníně skončil.

„Strávil jsem tam krásný čas, fanoušci byli skvělí stejně jako atmosféra při zápasech. Zažil jsem spoustu úspěchů,“ odpovídá na otázku, co že se mu vybaví při vzpomínce na Drtiče.

Minulá sezona byla z jeho pohledu spíše šedivá. Lidově řečeno: nemastná, neslaná. Fanoušci od něj hlavně v základní části čekali více.

Vždyť rok předtím patřil k tahounům. Dařilo se mu po boku Peše a Bartáka. Dával důležité góly.

„V osobním životě jsem si toho hodně naložil,“ mluví o příčině herního úpadku. „Ukázalo se to i na ledě. Začal jsem studovat školu, navíc jsem chtěl do práce. To byl velký zápřah.“

Že by mohl hodonínskou kabinu opustit, tušil už na konci ročníku. A skutečně. Jeho mise po necelých čtyřech letech končí.

„Rozhodli jsme se dát šanci jiným hráčům,“ vzkázalo vedení hodonínského celku.

Podle webových stránek klubu odehrál v oranžovomodrém dresu téměř sto padesát zápasů, v nichž vstřelil osmatřicet gólů a na stejný počet přihrál spoluhráčům.

Odchází v době, kdy s týmem opět trénují kamarádi, se kterými zažil mnoho radosti. Zdárným příkladem jsou David Bauer či Zdeněk Kučera.

„Že si nezahraju třeba se Zdeňkem, mě samozřejmě mrzí. Ale prostě takový je hokejový život,“ zůstává Matušek nad věcí. Kam zavane sportovní dráha jeho samotného, zatím netuší.

„Další angažmá jsem popravdě ještě nezačal řešit,“ přiznává. „Snažím se připravit sám a během července bych rád něco sehnal.“

Připouští i variantu, že místo na nohou se jeho brusle objeví na hřebíku. S hokejem by tak skončil už před pětadvacátým rokem.

„Je to brzo, ale říkám: ve druhé lize jde spíše o dobrou brigádu. V každém případě mám k hokeji jakýsi vztah. Hraju ho od mala. Vidím to na Davidu Bauerovi. Chtěl skončit, ale pořád ho to táhne zpátky,“ poukazuje na comeback hodonínské třiatřicítky.

Vyloženě proti není ani ohledně přesunu k břeclavským lvům, kde trénuje bývalý kouč Hodonína Svatopluk Číhal.

„Uvidíme. Je to jedna z možností,“ uzavírá Olé Matušek.