Domácí tým dvakrát udeřili v oslabení, jednou se trefil při hře pět na pět. Slovácký celek se díky středečnímu triumfu přiblížil předposlednímu Velkému Meziříčí na jedenáct bodů.

„V předvánočním zápase s Kometou jsme s fanoušky rozloučili výhrou, kterou jsme odedřeli od první do poslední minuty. V zápase bylo hodně vyloučených, utkání měly rozhodnout přesilové hry, bohužel pro nás byly spíše nevýhodou. Dvakrát jsme hráli pět na tři, ale zůstalo jen u přání dát rozhodující gól, který by Kometu posadil na zadek. Dali jsme však branky ze hry a rozhodující padl při power-play soupeře,“ zhodnotil povedený duel hodonínský trenér Tibor Janás.

„Skvělý výkon podpořený Kořénkem v bráně společně s nesmírnou bojovností rozhodli o tom, že body v derby zůstávají v Hodoníně,“ dodal domácí kouč.

Drtiči šli do předvánočního utkání bez Balána, Dobši a Dřímala, se kterým trenér Janás pro letošní ročník již nepočítá. Premiéru v modrooranžovém dresu si naopak odbyl Richard Hrazdira.

Devatenáctiletý útočník má v Hodoníně vyřízené střídavé starty z juniorky Zlína, letos ale nastupoval v mládežnické soutěži za Vsetín.

A právě v době, kdy Hrazdira seděl po nedovoleném zákroku na trestné lavici, domácí poprvé udeřili. Skóre v oslabení otevřel Hefka a Drtiči v 9. minutě vedli.

Hodonín šel v první třetině do čtyř ještě dvakrát, ale Kometa žádnou z přesilových her nevyužila. Slovácký celek poctivě bránil, navíc skvěle chytal Kořének.

Patrik Kobliha (v modrém) zakončil kariéru bronzem na republikovém šampionátu.
Na závěr kariéry bronz. Kobliha se chce věnovat trénování a dceři

Na druhé straně pochytal další šance a střely soupeře pozorný gólman Šembera.

Drtičům vyšel i nástup do prostřední periody. Na 2:0 zvyšoval ve 22. minutě Janás, kterému asistovali Levickij s Růžičkou.

Domácí tým pak mohl přidal třetí gól, ale zkrácenou dvojnásobnou početní výhodu nevyužil. Brňané se ve třech ubránili, ale dál je srážely zbytečné fauly, častá vyloučení.

Slovácký celek v úvodu závěrečné části přečkal další oslabení, ve zbytku zápasu pak v klidu hlídal slušný dvoubrankový náskok. Béčko Komety se snažilo utkání zdramatizovat, tlačilo se dopředu, ale Drtiči skvěle bránili, navíc se mohli opřít o výtečného gólmana Kořénka.

Hosté si v závěru vyžádali oddechový čas, zkusili to v šesti.

Ani power-play jim ale ke gólu nepomohla. Byť byl pětadvacet sekund před koncem vyloučen Růžička, Komínek svým sedmnáctým letošním gólem pečetil triumf Drtičů, kteří povalili Kometu před vlastním publikem i podruhé v sezoně.

Hodonínští hokejisté zakončí rok 2021 ve středu 29. prosince, kdy od osmnácti hodin doma vyzvou Opavu.

2. hokejová liga, skupina východ, 25. kolo -

SHK Drtiči Hodonín – HC Kometa Brno B 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Hefka (Hohl), 28. Janás (Levickij, Růžička), 60. Komínek (Miklík). Rozhodčí: Kopeček – Hübl, Roupec. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 425. Průběh zápasu: 3:0.
Hodonín: Kořének (Malyšev) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík, Sedláček – Hefka, Lekeš, Marek, Romančík, Handl, Hložánek, Levickij, Janás, Růžička, Komínek, Hrazdíra. Trenér: Janás.
Brno B: Šembera (Slavíček) – Kališ, Š. Kučera, Jeřábek, J. Sedláček, Švejda, D. Sedláček, Trnka – Pigl, Škrvně, Brabenec, Vašíček, Malý, Kadlic, Mokrohajský, Popelka, Krejčiřík. Trenér: Otoupalík.