„Bohužel zápasy s beznadějně posledními týmy jsou právě ty nejhorší. Navíc při rozbruslení jsme viděli, že soupeř přijel pouze s deseti hráči," uvedl po utkání Pavel Kříž.

Podle něj mělo právě podcenění na výsledku zásadní vliv. „I když jsme natolik zkušený mančaft, že bychom to v hlavách měli mít srovnané a takové věci by se nám neměly stávat. Obzvláště teď, když se blíží play off. Bohužel i když nechceme, tak v hlavách jsme to měli. Každý si myslel, že nám to půjde samo. Opak je většinou pravdou," řekl zkušený forvard.

Drtiči nevstoupili do zápasu s Chotěboří špatně. Favorit si v úvodu utkání vytvořili několik vyložených šancí, ale gólman Pešek hosty podržel. „Kdyby se nám podařilo dát dva tři rychlé góly, tak by to bylo úplně o něčem jiném. Bohužel soupeř dlouho vzdoroval. První třetinu jsme vyhráli pouze 1:0 a podle výsledku to taky na ledě vypadalo," pronesl bývalý hráč Uherského Hradiště., který měl podíl na vedoucí brance Drtičů.

Kříž našel před brankou soupeře osamoceného parťáka Špoka, a ten poslal lídra soutěže ve 13. minutě do zaslouženého vedení.

Další góly ale přišly až po změně stran. „Hostující brankář chytal opravdu dobře. I když teď nevím, zda byl on tak dobrý, nebo my tak špatní," řekl Kříž. Podle něj měl brankář Lvů spoustu štěstí. „Často jsme ho trefovali," všiml si Kříž.

Na výkonu Hodonína se mohla podepsat i kratší přestávka. Zápas s Chotěboří se totiž měl hrát již v sobotu, ale na žádost hostů bylo utkání přeloženo až na středu. „Na to se vymlouvat nemůžeme, i když jsme zvyklí o víkendu hrát. Slabší výkon byl dán soupeřem a psychikou," míní Kříž.

Drtičům proti outsiderovi nepomohli ani fanoušci. Řada příznivců totiž zůstala doma. Ti co přišli, v zápase s neatraktivním soupeřem zase tolik nefandili. „Menší návštěva byla na našem výkonu znát. Lidé jsou totiž naším šestým hráčem a pokud je neslyšíme, tak nám chybí vnitřní energie," říká Kříž, který třináctého ledna oslavil třicátého narozeniny.

O tom, že by se hráči SHK podvědomě šetřili na vyřazovací boje, však nechtěl Kříž ani slyšet. „To nepřichází v úvahu. Brzy začíná play off a poslední zápasy bychom měli hrát stejně jako vyřazovací části," prohlásil.

Drtiči, kteří s předstihem vyhráli základní část, se ve čtvrtfinále utkají s Moravskými Budějovicemi. „Abych byl upřímný, já zase tak tabulku nesleduji. V prvním kole bychom měli porazit jakéhokoliv soupeře. Jsme papírovým favoritem a pokud zaváháme, tak je to pouze naše chyba," uvědomuje si Kříž.

Ten od začátku sezony stabilně nastupuje společně s Martinem Špokem v elitním útoku slováckého celku. Vedle sehrané dvojice se ovšem vystřídalo v posledních zápasech hned několik hráčů.

S Křížem začal Sajdl, šanci v první formaci dostali i Kučera s juniorem Charvátem. „Je pravda, že se nám levé křídlo točí, ale mně je úplně jedno, kdo vedle mě je. Já se snažím hrát pořád stejně. Všechny čtyři lajny jsou vyrovnané a všichni útočníci jsou nesmírně kvalitní," říká Kříž.

Hráč s číslem dvanáct na zádech patří v letošním druholigovém ročníku k oporám Drtičů. Centr prvního útoku se v klubovém bodování drží na pátém místě. Kříž zaznamenal ve třiceti zápasech patnáct branek a osmadvaceti asistencí. Proti Chotěboři byl zkušený hokejista u tří gólů.

„Proti Chotěboři se nám to povedlo. Většinou se mi podařilo Martina ve výhodné pozici najít. Jelikož společně hrajeme celou sezonu, tak už vím, kam najede a kde bude," dodal Kříž.