Přitom přišel z mužstva, které se ani nedostalo do play-off, a v němž dostával šanci spíš sporadicky. „Sezona se mi otočila úplně neuvěřitelným způsobem a skončila nejlíp, jak mohla. Co víc si přát po takhle těžké cestě, kterou jsem ušel,“ říká bývalý hráč brněnské Komety a hodonínský rodák.

Bylo to pro vás v Chicagu hodně těžké období?
Každý hráč, který se ocitne na hraně sestavy a trenéři mu nevěří, se necítí příjemně. Neví, co má dělat a jak k hokeji přistupovat. Nebyl jsem výjimka a učil se s tím žít. Některé dny byly lepší, jiné horší. I špatné věci mě posílily a možná mi pomohly v play-off.

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V SOBOTNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST

Bral jste výměnu do Washingtonu jako druhou šanci?
Spíš jako vysvobození. V Chicagu jsem neviděl žádnou budoucnost, protože jsem měl cíl se každou sezonu posunout dál a zlepšovat se. Bohužel jsem u Blackhawks stál na místě, pouze trénoval a chodil do posilovny. Bez zápasů se nemůžete stát lepším hokejistou. Situaci jsem chtěl změnit a minimálně tři měsíce jsem žádal o výměnu. Díky bohu, že se podařil právě Washington.

Zdá se, že v Capitals vám vše náramně sedlo…
Vzpomínám si, že mě koncem přestupového období chtěly asi čtyři týmy. S agentem jsme se bavili, co pro mě bude nejlepší a já řekl, že Washington. A po výhře Stanley Cupu jsem mu říkal, že jsem měl pravdu. Ale kam půjdu, jsem nemohl ovlivnit, to je věc domluvy mezi kluby a do jednání hráč nemůže zasahovat.

Michal Kempný
• Narodil se 8. září 1990 v Hodoníně, je mu 27 let.
• S hokejem začínal v Hodoníně, ale v mládežnických kategoriích hrál ve slovenské Skalici. Poté se přesunul do Komety Brno, odkud hostoval v první lize v Hodoníně, Třebíči a Havlíčkově Brodě. Následně strávil jednu sezonu ve Slavii pod trenérem Vladimírem Růžičkou načež se vrátil do Komety. Odtud po dvou letech odešel do KHL, kde nastupoval z Omsk. Po roce zamířil do NHL. Rok a půl strávil v Chicagu, které jej letos vyměnilo do Washingtonu. Hraje na postu obránce.
• S reprezentací se zúčastnil dvou mistrovství světa a Světového poháru.
• Jeho přezdívka je Kempas.

Bývalý hokejista Komety Brno Michal Kempný v dresu Washingtonu Capitals.
Bývalý obránce Komety Kempný chce přivézt slavný Stanley Cup do Brna
Na snímku Vincour.
Dva tituly a dost. Vincour v Brně končí a míří do Finska