Brněnský rodák s ukrajinskými předky zaujal vedení SHK i trenéra Číhala svými výkony v dresu extraligové juniorky Komety Brno. „Vím, že je tady o hokej zájem, tak by to mohlo být dobré. Je vždy dobře, když na stadion chodí hodně diváků.

To se pak hraje líp, hlavně doma,“ řekl Sokolovský. Trenéru Číhalovi se mladý bek v přípravě zamlouvá. „Jurij se jeví dobře. Jsem s ním spokojený, stejně jako s přístupem ostatních kluků v týmu.“ Klub po sezoně opustili obránci Špelda, Karlíček a Kello.

„Za ně již přišli Michal Sladký a právě Jurij Sokolovský. Zatím je ještě čas, ale určitě jeden až dva beci ještě přijdou,“ pokračuje Číhal. V minulém ročníku válel Sokolovský juniorskou extraligu a představil se ve velmi dobrém světle.

„V dresu juniorů Komety jsem jej viděl. Je to zdravě agresivní bek. V defenzívě si počíná velice dobře,“ řekl hodonínský lodivod. V kádru Drtičů se perspektivní bek určitě neztratí. „Dříve jsem hrával s Oldřich Matuškem a Zdeňkem Kučerou.

Také si ještě pamatuju na Michala Hozu, když hrával za brněnský Ytong,“ prozradil Sokolovský. A ke komu se defenzivní posila postaví do dvojice? „S kým by mohl nastupovat zatím nevím, na to je ještě dost času. Uvidí se až budeme na ledě,“ dodal Číhal.

Možné spojení se nabízí například s navrátilcem Michalem Sladkým.