Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Dominik Matula, jednou skóroval Petr Peš a triumf Drtičů svojí premiérovou trefou mezi muži stvrdil junior Michal Venclík.

Bobři už výsledek v závěrečné desetiminutovce pouze zkorigovali. Gólmana Zavadila překonali Kývala s Janotou. Radost tisícovce fanoušků ale nepokazili. „V poslední části jsme trochu ubrali na tempu, ale to neměnilo nic na tom, že jsme si tohle utkání zasloužili vyhrát. Škoda jen, že jsme trochu více nepomohli brankáři, aby vychytal čisté konto," řekl kouč Hodonína Stanislav Beťko, který společně s asistentem Prčíkem dával sestavu pro sobotní duel složitě dohromady.

K dlouhodobě zraněným Lukáši Vrbovi, Nikitu Garaninovi, Zdeňku Kučerovi a Zdenko Kotvanovi se před zápasem v Břeclavi přidal i Jakub Sajdl, kterého do utkání nepustily blíže nespecifikované zdravotní potíže. Po jižanském derby je mimo hru i Michal Kuba.

Prostor s Valachy tak dostalo hned několik juniorů. Kromě náhradního brankáře Štěpanovkého byli na soupisce Drtičů i zadáci Kulyk s Lišaníkem nebo útočníci Venclík, Hložánek, Černohous a Janás. „Junioři, kteří do zápasu naskočili, odvedli dobrou práci," pochválil mladíky Beťko.

Ten si ale představoval jednodušší cestu za třemi body. „Tak, jak se nám těžce rodila sestava, tak stejně těžce se rodil i výsledek," prohlásil domácí kouč.

Drtičům se povedl především úvod prvních dvou třetin. Skóre otevřel hned ve 3. minutě Dominik Matula, který se po Špokově střele dostal k odraženému kotouči a z dorážky překonal Čápa v bráně valašských Bobrů. „Vedoucí gól nás sice uklidnil, ale v některých momentech nás podržel i gólman Zavadil," připomněl Beťko.

Stejně vypadal i začátek prostřední periody. Špok přihrál mezi kruhy neobsazenému Matulovi, jenž přesnou ranou zakončil přesilovkovou kombinaci.

Favorit i nadále diktoval tempo zápasu a svého soupeře pouštěl do šancí spíše sporadicky. Svoji převahu domácí tým zužitkoval v závěru druhé třetiny.

Nejprve Peš v úniku zvyšoval na 3:0, vzápětí ochozy slavili znovu, když Pokorný s Charvátem vypracovali premiérovou trefu mezi muži pro juniora Michala Venclíka, který dostal Drtiče do čtyřbrankového trháku. „Druhá třetina byla jednoznačně v naši režii. Dokázali jsme dát tři branky, které padly po pěkných akcích, a mohli jsme hrát relativně v klidu," uvedl Beťko. Hodonínští hokejisté za rozhodnutého stavu zvolnili, čehož Bobři využili alespoň ke zkorigování výsledku.

O čisté konto připravil spolehlivého brankáře Zavadila hostující Martin Kývala. Útočník Valašského Meziříčí pláchnul domácím bekům a překonal gólmana SHK střelou mezi betony. V poslední minutě si na bývalého spoluhráče přišel i obránce Michael Janota, který se v nabídnuté početní výhodě dostal k odraženému kotouči a pohodlně zakončoval do poloodkryté klece. „Škoda, že branky přišly až tak pozdě. Měli jsme na to, abychom v Hodoníně uhráli ještě lepší výsledek," prohlásil hostující trenér David Handl.

Bobři zůstali po další porážce ve východní skupině druhé ligy poslední. Do konce základní části scházejí pouhá čtyři kola. Drtiči hrají dvakrát venku a dvakrát doma.

Ve středu se představí v Moravských Budějovicích, kde vyzvou domácí Žihadla, v sobotu na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Opavu.

SHK Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Branky: 3. Matula (Špok, Mikéska), 23. Matula (Špok, Janás), 37. Peš (Tomi, Nedvěd), 38. Venclík (Charvát, Pokorný) – 53. Kývala (Janota, Žabčík), 60. Janota (Sprušil, Kubo). Rozhodčí: Obadal – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 1055. Střely na branku: 29:32.

Hodonín: Zavadil (Štěpanovký) – Kolář, Pokorný, Mikéska, Nedvěd, Jedlička, Kulyk, Polesný, Lišaník – Charvát, Venclík, Hložánek, Špok, Černohous, Tomi, Peš, Janás, Jurásek, Matula.

Valašské Meziříčí: Čáp (Oczadly) – Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Zábojník – Sprušil, Varga, Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník.

40. kolo: Karviná – Frýdek-Místek 1:7 (1:3, 0:4, 0:0), Nový Jičín – Poruba 3:4 po samostatných nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0), Opava – Moravské Budějovice 2:3 po samostatných nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0), Technika Brno – Kopřivnice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), Vsetín – Břeclav 3:2 (1:0, 1:0, 1:2).