Dvě stovky diváků se v pondělí na stadionu v Rybářích rozhodně nenudily. Hlavně hokejisté od prvních minut dokazovaly, že si s míčem rozumí. Hokejka nechyběla hlavně Martinu Špokovi, Zdeňku Juráskovi, Jakubu Sajdlovi nebo Petru Pešovi.

„Fotbal jsem ale nikdy nehrával. Beru ho pouze jako příjemnou součást letní přípravy,“ uvedl hodonínský hokejista. A byl to právě křídelní útočník, který dvěma prudkými ranami otočil skóre. „Obě branky byly hodně šťastné. Pokaždé to někudy propadlo do sítě,“ řekl skromně Špok. „Samozřejmě nebýt spoluhráčů, tak by žádné góly nebyly,“ doplnil. Kolem procházejí Jurásek se jenom culil. „No zmiň hlavně mě. To já ti přihrával,“ radil mladšímu spoluhráčovi elitní centr.

Do vedení poslal rozhodčí povedenou hlavičkou Miroslav Olšar. Na 2:2 vyrovnával Michal Bačák. Vedení na stranu Drtičů vrátil Špok, který završil po přesném centru Juráska hattrick. Rozhodčí stačili v závěru první půle srovnat. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Ladislav Netopil, který překonal brankáře Matěje Charváta. To bylo ze strany okresních sudích na dlouhou dobu vše.

Krátce po změně stran se dvakrát trefil rozjetý střelec Špok, na 6:3 zvyšoval Peš. Sedmý gól přidal Sajdl, který se trefil se Špokem ještě jednou. Drtiči v závěru polevili, čehož rozhodčí využili ke zkorigování výsledku. Maloušek nejprve technickou střelou pod břevno snížil na 4:9, následně vstřelil pátý gól arbitrů Lidák. Poslední slovo měli Drtiči. Desátou branku zaznamenal Hollý. „Soupeř po změně stran odešel fyzicky, tak jsme tam běhali do otevřené obrany,“ pravil Špok, který se trefil hned šestkrát. „Takové šance, kdy hráč stojí sám před brankou, se musí přece proměňovat,“ usmíval se bývalý hráč brněnské Techniky.

I rozhodčím měli po zápase důvod k radosti. Poprvé nastříleli v jednom zápase pět branek. „Ještě nikdy se nám nepodařilo dát tolik gólů,“ radoval se lídr rozhodčích a hlavní organizátor akce Ladislav Netopil. Majitel známé nekuřácké kavárny se dokázal proti Drtičům prosadit i gólově. Na výhru to však znovu nestačilo. „Pomýšlet v takovém zápase na vítězství by bylo trochu sebevědomé,“ pronesl Netopil

Oddaný fanoušek Arsenalu musel být s hrou svého týmu spokojený. Stejně jako londýnští kanonýři hráli i hodonínští rozhodčí se soupeřem otevřený fotbal. „Nemyslíme na defenzivu, s kluky hrajeme pro potěšení a pro góly. Nám je jedno, jestli dostaneme pět nebo deset branek,“ uvedl Netopil.

Jeho tým držel s hokejisty krok pouze padesát minut. „Stává se to pravidlem, že soupeř nás ve druhém poločase přejede. My se hokejistům nemůžeme po fyzické stránce rovnat. Můžeme je uhrát fotbalově. I když my jsme hokejoví rozhodčí, ne fotbalisti. Bereme to spíše jako zajímavou konfrontaci,“ pronesl Netopil.

Za zajímavý souboj se v pondělí odpoledne přišla podívat solidní návštěva. „Počasí vyšlo, lidi došli. Diváci viděli naprosto férový zápas, bez faulů. I rozhodčí to zvládl s přehledem. Bylo to parádní odpoledne,“ řekl hlavní organizátor.

Drtiči se v kopačkách představí ještě ve čtvrtek v Mikulčicích. Zápas s Baníkem začíná v 17.30.

Hodonínští hokejoví rozhodčí – SHK Hodonín 5:10 (3:3)
Branky: Miroslav Olšar, Michal Bačák, Ladislav Netopil z penalty, Bohuslav Maloušek, Tomáš Lidák – Martin Špok 6, Jakub Sajdl 2, Petr Peš, Martin Hollý
Rozhodčí: Igor Zima
Diváci: 200