Hodonínští Drtiči dokázali ve středu vyloupit opavský stánek a po vítězství 2:0 poskočili právě před Slezan na druhé místo. Významný podíl na dvoubrankovém vítězství měl brankář Drtičů Michal Holeš, který svůj tým několikrát výrazně podržel. Čtyřiadvacetiletý brankář vychytal v hodonínském dresu svůj první shotout.

Hodonín vyhrál v Opavě 2:0. Jak hodnotíte utkání?
Řekli jsme si, že budeme bránit střední pásmo. To se nám dařilo. Kluci odehráli výborně defenzivní část. Spadly nám tam dva góly, takže jsme vyhráli.

Vy jste vychytal první nulu v dresu Hodonína. Kdy vám bylo v brance nejhůře?
Nejtěžší moment si ani nevybavuji. Ale nejhůř mi bylo hned při prvním nájezdu Kovalovského ve druhé minutě. Pak jsme v té druhé třetině museli přečkat pár přesilovek domácích. Ve třetí měli domácí několik závarů, ale všechno jsme zvládli. Kluci bránili velmi dobře.

Vychytaná nula vás bude určitě něco stát. Co budou spoluhráči požadovat?
Do kabiny přinesu spoluhráčům basu piv.

V hodonínské kleci se střídáte s Ondřejem Hubačkou. Panuje mezi vámi stále dobré vztahy?
My jsme byli před sezonou seznámeni se situací a mezi námi nejsou žádné problémy.

V brance se téměř pravidelně střídáte. Jaká je současná situace hodonínských brankářů?
Záleží na trenérovi, koho pošle do branky. Tak tým potřebuje, aby pravidelně chytali oba brankáři. Ne aby jeden vysedával na střídačce. Pak přijde play off a stane se to, co se stalo v minulé sezoně.

Hodonínu se proti silným soupeřům daří. Na slabší týmy se však Drtiči naopak nedokáží patřičně namotivovat. Co je podle vás hlavní příčinou?
Já bych to přenesl do extraligy. Když hraje nějaký tým proti Spartě, tak hrají všichni naplno. A když hrají třeba proti Kladnu , tak se prostě tak nevyhecují. Aniž by ten zápas chtěl někdo vypouštět, ale v těch hlavách hráčů to je. Prostě dojel Žďár, my jsme si mysleli, že ho lehce přejedeme. Ale tak to není. Ta soutěž je teď natolik vyrovnaná, že s každým musíme hrát naplno.

V neděli vás čeká Nový Jičín. Tomu se v poslední době poměrně daří. Co od zápasu očekáváte?
Tak určitě chceme vyhrát. Jičín má zkušené mužstvo, které je pět let spolu. Mají tam zkušené hráče Macháčka, Slabého a další. Chceme potěšit fanoušky další výhrou.