Obývá stejnou kabinu jako Straka, Modrý, Salfický nebo Vlasák. V elitní společnosti se mu líbí. Na západě Čech se dokázal tvrdou dřinou a výbornými výkony prosadit. „V Plzni je velká konkurence. Musím se snažit, abych v sestavě zůstal až do konce sezony,“ řekl Obdržálek.

Čtyřiadvacetiletý hokejista v pátek nastoupí v dresu vítěze letního Tipsport cupu a ve čtvrté formaci, společně se zkušeným Vostříkem a Janem Heřmanem, bude rozbíjet karlovarskou obranu. „Určitě mám jinou pozici i úkoly než v Třebíči. Tam naše lajna dávala branky, v Plzni jsem od toho, abychom góly nedostávali,“ pravil.

Západočechům se letní příprava povedla. „Podle ní se ale soutěž nehraje. Musíme hlavně dobře vstoupit do extraligy a uvidíme, jak to bude vypadat,“ říká Obdržálek.

Ten narazil v plzeňské kabině řadu hvězd. „Určitě je pro mě skvělá škola. Straku sleduji na každém tréninku, dívám se na něj a snažím se od něj něco pochytit,“ přiznává Obdržálek, kterému nevadí, že olympijský vítěz z Nagana je zároveň jeho nadřízeným. „To problém není. V kabině se Straka stejně soustředí pouze na hokej. Nijak to se spoluhráči nevnímáme,“ tvrdí bývalý hráč Komety.

V týmu Plzně je i pět hráčů ze Severní Ameriky. „Jelikož více než půlka týmu mluví plynule anglicky, tak problém v komunikaci určitě není. Naopak, je to úplně v pohodě,“ uvedl Obdržálek.

Hodonínský odchovanec si před premiérovou sezonou v extralize žádné přehnané cíle nedává. Rád bude za každé střídání či zápas. „Chtěl bych hlavně stabilně hrát ve všech dvaapadesáti kolech. Jestli dám nějaký gól, tak to bude navíc,“ řekl Obdržálek. „Těším se ale na každý zápas v extralize,“ doplnil Obdržálek, který sleduje i výkony svých kamarádů z Hodonína. „Určitě o nich vím. Se Šmachem jsem byl v létě na turnaji v Německu. Tam jsme pohodili pár slov. S Kempným zase bydlíme v Lužicích skoro ve stejné ulici. V kontaktu s nimi určitě jsem,“ konstatoval Obdržálek.

Dravý útočník na dálku sleduje i výsledky druholigových Drtičů. „V Orlové se jim zápas moc nepovedl, ale určitě Hodonínu pořád fandím,“ dodal.