Pokud by byli hokejisté Hodonína placeni za počet vstřelených branek, brzy by se z nich stali milionáři. Drtiči totiž v posledních dvou zápasech nastříleli neuvěřitelných třiadvacet gólů. Příznivci SHK se tak ze vstřelené branky radovali téměř každých pět minut. Takovou bilancí se mnoho týmů pochlubit nemůže.

„Máme prostě šikovné útočníky," usmíval se po sobotním zápase hodonínský útočník Vladimír Stejskal. Ten společně s parťákem Juráskem nastříleli rovnou polovinu branek Drtičů. „Daří se nám a na ledě si to užíváme. Je radost s takovými hráči nastupovat," pravil odchovanec Českých Budějovic.

Miroslav Barus, nový trenér slováckého celku ale bláznivé vítězství nepřeceňoval. Ve hře svého týmu viděl spíše nedostatky. „Diváky mohlo potěšit, že viděli osmnáct branek, ale při vší úctě k soupeři si nemůžeme dovolit doma inkasovat šestkrát," uvedl po utkání kouč SHK.

Baruse štvala zejména laxnost a nezodpovědnost v defenzivní činnosti. „Proti Pelhřimovu jsme hráli výborně směrem dopředu a velmi špatně směrem dozadu. Mrzí mě, že jsme nechali brankáře zbytečně vykoupat. Čtyři góly jsme dostali do prázdné branky, což by se našemu týmu nemělo stávat. Nebylo to jenom v závěru, ale po celé utkání," prohlásil Barus.

Ten zřejmě přišel do Hodonína ve správný čas. „Podruhé za sebou jsme dali dost branek, ale důležité jsou hlavně body. Jsme samozřejmě za poslední dva výsledky moc rádi, ale nesmíme to přeceňovat," pronesl Barus.

Hosté, kteří se museli obejít bez Marka Hadravy, jenž sice s týmem na jih Moravy přicestoval, ale kvůli neplatnému registračnímu průkazu nemohl nastoupit, drželi s favoritem krok pouze úvodní půlhodinu. V závěru se hráči Pelhřimova jen toužebně dívali na světelnou tabuli a tlačili očima zbývající čas.

Úvod ale Spartaku vyšel. Hosté přečkali úvodní tlak Drtičů a na začátku šesté minuty se dokonce ujali vedení. Po spolupráci s Plachým se přesně trefil Martin Tecl.

Hodonín se vyrovnání dočkal až v závěru úvodní části. Ránu Kučery hostující brankář Čekal jen vyrazil, puku se zmocnil Zdeněk Jurásek, který z otočky dokázal zamést kotouč do sítě.

Nevídanou kanonádu zahájil v devětačtyřicáté vteřině prostřední periody Jakub Sajdl. Pelhřimov sice dokázal zásluhou Tomáše Plachého ve 28. minutě srovnat, ale Drtiči dvěma slepenými ranami soupeři odskočili na rozdíl dvou branek.

Třetí gól SHK vstřelil Pavel Kříž, na 4:2 zvyšoval Vladimír Stejskal. Dvě rychlé branky vyhnaly hostujícího gólmana Čekala na střídačku. Jeho místo zaujal náhradník Jíra. Toho dokázal v prostřední části dvakrát překonat Jusrásek a jednou Stejskal. Ještě předtím ovšem snížil na 4:3 Jan Hrbatý

Gólový festival však pokračoval i nadále. Pelhřimovští se ještě jednou přiblížili na rozdíl jedné branky, když jen jednačtyřicet vteřin po pátém gólu domácích překonal Baruse v bráně Drtičů opět Jan Hrbatý.

Ani v závěrečné části se téměř nebránilo. Ve 46. minutě upravil na 8:4 Špok, devátý úder zasadil odevzdanému soupeři Fiedler. Slušně zaplněný stadion hnal Drtiče za další desítkou. V čase 48:07 napřáhl z kruhu kapitán Hodonína Petr Pokorný a na jeho přesilovkovou ránu byl Jíra krátký.

Exhibice ovšem zdaleka nakončila. Na 11:4 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Sajdl a náhradníka Jíru vyhnal zpět na střídačku Jurásek.

Drtiči tak po třech dnech překonali letošní střelecké maximum z minulého zápasu v Moravských Budějovicích. Vedoucí tým soutěže však zapomněl v závěru bránit, čehož Pelhřimov dokázal využít ke zmírnění debaklu. Ve vlastním oslabení snížili Plachý s Kubátem na konečných 12:6.

"Lidem se musel zápas líbit. Padlo hodně a výsledek je pro nás asi krutý, ale odpovídá tomu, co se na dělo na ledě. Hodonín dokázal potrestat každou naši chybu. Je to ale škoda, protože si myslím, že jsme měli začátek zápasu rozehraný dobře, ale dva góly na 4:2 nás položily. Pak už si to domácí tým pohlídal," pronesl hostující lodivod Martin Meloun.

Kouč Pelhřimova bral nepříjemnou porážku s nadhledem. „Nebudeme z prohry dělat velkou vědu. Sice jsme dostali dvanáct branek, ale šest jsme jich dokázali vstřelit, takže nějakou útočnou sílu určitě máme.," řekl Melkou, který nehaněl ani brankáře.

„Gólmanům není moc co vyčítat, ale tým vyloženě nepodrželi," dodal pelhřimovský trenér.

Druhá liga sk. Střed, 13.kolo

SHK Hodonín – Spartak Pelhřimov 12:6 (1:1, 6:3, 5:2)

Branky: 18. Jurásek (Kučera, Stejskal), 21. Sajdl (Špok), 28. Kříž (Špok, Sajdl), 28. Stejskal (Pokorný), 32. Stejskal (Jurásek, Peš), 34. Jurásek (Skočovský, Špok), 39. Jurásek (Peš, Špok), 46. Špok (Popela, Sajdl), 48. Fiedler (Tomi), 49, Pokorný (Popela), 53. Sajdl (Kříž), 54. Jurásek (Stejskal) – 6. Tecl (Plachý, Suk), 28. Plachý (Hrbatý), 31. Hrbatý (Suk), 32. Hrbatý (Jelínek), 59. Plachý (Tecl), 59. Kubát (Bezděk).

Rozhodčí: Obadal – Maťašovský, Velínský. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1216. Střely na branku: 37:26.

Hodonín:Barus (Jež) – Popela, Pokorný, Skočovský, Šťastný, Miklík, Svoboda, Máša, Oško – Sajdl, Kříž, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Fiedler, Kučera, Kuba – Tomi, Charvát, Smetana.

Pelhřimov:Čekal (28. – 54. Jíra) – D. Kasalý, Adam, Veselý, Jelínek, Beneš, Tobola, Tecl, Plachý, Hrbatý, Kubát, Hadrava Martin, Bezděk, F. Kasalý, Suk, Pecen, Kozlík.