Být, či nebýt? Toť otázka. To jsou slova Hamleta z pera klasika Shakespeara. A také vystihují situaci, v níž se ocitli druholigoví hokejisté Techniky Brno.

Komplex Hokejových hal dětí a mládeže za Lužánkami vydražil podnikatel Petr Hromek zastupující firmu HT Group, která je jedním z hlavních partnerů brněnské Komety.

V současné době probíhají intenzivní jednání mezi zástupci obou klubů a novým majitelem o využívání hal, ale s ohledem na rekonstrukci Ronda se zdá, že komplex za Lužánkami bude tréninkovým domovem Komety.

A to by pro Techniku mohlo mít nedozírné následky, které mohou vyústit až ke stěhování klubu. „Zatím je všechno při starém. Mluvil jsem s panem Fadrným, který má na starosti rozpis ledu a snaží se, aby haly sloužily našim hokejistům i Kometě. Zda se to povede, nevím, ale vedení oddílu má připravené záložní varianty,“ uvedl Jan Farkač, předseda VSK Technika Brno.

Jasno o budoucnosti druholigového celku má Jiří Šafář. Donedávna předseda hokejového oddílu Techniky, který však v minulém týdnu na svůj post rezignoval. „Pan Farkač minulý týden uspořádal volby a vybral pracovní výbor, který má řídit oddíl ledního hokeje. S jeho složením jsem nesouhlasil, a proto jsem odstoupil z funkce,“ uvedl Šafář.

Podle něj není možné, aby v halách fungovaly společně všechny týmy Komety i Techniky. „Myslím si, že druhá liga se za Lužánkami hrát nebude. Pokud se rekonstrukce Ronda protáhne, a ke komplikacím už dochází, obsadí haly Kometa, a není možné, aby tam oba mužské celky fungovaly společně. Podle mého názoru bude Kometa v halách nejméně rok,“ míní bývalý předseda klubu.

Druholigovou sezonu tak nejspíš odehraje Technika v Blansku. „Přestěhovat se je nejschůdnější řešení. V halách za Lužánkami by mohly působit aspoň oddíly Techniky od přípravky po čtvrtou třídu. Zbytek by se měl přesunout na Úvoz a muži do Blanska,“ odhaluje možné řešení Jiří Šafář.

„Taková varianta existuje, pro dospělé by to nebylo takové břemeno, kdyby cestovali do haly o půl hodiny déle. Ale problém by byl s mládežnickými celky. Pokud bychom museli přestěhovat i je, můžeme Techniku jako takovou zavřít, protože mládež je to nejhodnotnější, co jsme se snažili vybudovat,“ strachuje se Farkač.

Nic bližšího nechtělo komentovat ani vedení Komety. Jasné je, že přes léto se do „Eliášových“ hal přesune. „V halách bude Kometa v létě určitě trénovat. S velkou pravděpodobností tam bude trénovat i naše mládež. S novým vlastníkem hal, společností HT Group, už probíhají nějaká jednání, ale bližší informace vám zatím neřeknu,“ potvrdil sportovní manažer Komety Jaroslav Medlík.

Ke změnám však nedochází jen ve vedení hokejového oddílu Techniky Brno. Po odstoupení předsedy Jiřího Šafáře, jehož doprovodil manažer Richard Němec, se skloňují jména hráčů, kteří druholigový klub opustí. Podle informací Brněnského deníku Rovnost se do Břeclavi přesunou Sedláček, Mráz, Habrovec, Zapletal a do Hodonína míří trio Korotvička, Špok, Hrtús. Dres vysokoškoláků znovu neobléknou ani Slováci Kalafut s Liškou. Vedením hokejového oddílu Techniky je pověřený pětičlenný výbor v čele s advokátem Borisem Vágnerem. Pozici manažera by měl zastávat Milan Navrátil.

Jiří Šafář odstoupil: Nesouhlasím se složením výboru

Šli dlouho společnou cestou, ale po množství svárů se nadobro rozešli. Minulý týden Jiří Šafář odstoupil z postu předsedy ledního hokeje Techniky Brno.

V jednom rozhovoru jste řekl, že se Jan Farkač nemístně a zhoubně vměšuje do fungování oddílu ledního hokeje. Jak jste to myslel?
K našemu definitivnímu rozkolu došlo loni, kdy jsme se dohodli na určitém postupu, který nebyl dodržen. Chtěli jsme dosažení samostatné právní subjektivity a nezávislosti na vedení celé VSK. Jenže vše zmrazily kotrmelce pana Farkače, který se teď podílí i na rozprášení kádru.

To ale nebyl jediný kámen úrazu…
Dohodli jsme se také na oddělení dospělých a mládeže s tím, že pan Farkač vypíše výběrové řízení na profesionálního manažera pro mládež. Jenže pak jsem zjistil, že už byl předem domluvený s panem Blahou z Břeclavi, který se hned začal prezentovat jako manažer pro všechny oddíly včetně toho mužského.

A poslední vývoj v Technice vás přiměl k odchodu?
Nemohl jsem souhlasit se složením pracovního výboru, v tom modelu jsem se nemohl angažovat. Nechci, aby Technika skončila špatně, pořád jsem jejím členem a její situace mi není ukradená. Ale dokud ji bude řídit pan Farkač, tak se do Techniky nevrátím. Je to také v osobní rovině.

Myslíte si, že Technika může hrát nadále důstojnou roli ve druhé lize?
Pokud už všichni zůstanou, vypadá kádr na druhou ligu slušně. Záleží na penězích, protože i v lednu by mohli přijít další hráči, a nakonec sezona může být ještě pěkná. I když na baráž to asi nebude.
Vyjádření Jana Farkače: „Pan Šafář mě neustále osočuje z různých věcí. Já se nechci přes noviny vyjadřovat k těmto lžím a dezinformacím. Pan Šafář nesplnil úkoly, které jako předseda oddílu ledního hokeje měl. Přes opakovaná vybídnutí nezařídil volbu oddílových orgánů samosprávy, ani nedokázal předložit rozpočet ke kontrole závazků. S ustanovením výboru bude oddíl ledního hokeje konečně veden kompetentními a loajálními lidmi.“