Na ledě Techniky Brno o tom tři minuty před koncem zápasu rozhodl Peš.

„Bylo to velmi kvalitní utkání. Třikrát jsme prohrávali a třikrát se nám podařilo vyrovnat. Navíc pár minut před koncem vstřelil Peš vítezný gól. V zápase nechybělo nasazení, bojovnost a agresivita,“ zhodnotil duel hodonínský kouč Svatopluk Číhal.
Potěšila jej také vůle jeho svěřenců, kteří na inkasovanou branku dokázali vždy odpovědět. „Jsem rád, že se kluci nesložili a pokaždé vyrovnali. Podařilo se nám ustát několik nepříjemných oslabení, ale hlavně jsme se dvakrát prosadili při přesilových hrách,“ liboval si Číhal.
Brněnský trenér po utkání litoval nevyužitých šancí. Nespokojený byl však i s výkonem hlavního rozhodčího. „Z naší strany tam bylo několik zkratů. To pramení z nedostatku zkušeností, hodně kluků má kariéru teprve před sebou. Musím také říct, že co Hodonínu prošlo u rozhodčího, to bylo fakt moc. Sekání nebo vysoké hole, to by podle mého názoru mělo být trestáno. Rozhodčí tam přece není od toho, aby byl poměr vyloučených stejný,“ uvedl klubovému serveru Techniky Jaroslav Beck.

Stejně jako v loňské semifinálové sérii dorazilo na tribuny brněnského stadionu více hodonínských fanoušků. Ti tak svým hráčům připravili skoro domácí prostředí.
„Myslím, že tam bylo asi tři sta diváků z Hodonína. Udělali pěknou atmosféru, za kterou jim hráči jako vždy poděkovali,“ řekl Číhal. Zkušený kouč opět pochválil Maláče, jenž svými zákroky držel Drtiče nad vodou. „Pavel podal jistý výkon. Ocenit však musím také Petra Peše. Vstřelil dva góly, což se pokaždé nepodaří. Dobře zahráli také Meixner nebo Matušek. Obě první pětky si odehrály svoje,“ pokračuje hodonínský lodivod.
Ten v závěrečném dějství stáhl sestavu na dvě řady. To se ukázalo jako vítězný tah a Drtiči se tak dotáhli na bod za vedoucí Přerov.
Technika Brno – Hodonín 3:4 (1:0, 1:2, 1:2), 14. Špok, 34. Loužek, 44. Sedláček – 30. Peš (Matušek), 39. Šťastný (Peš), 47. Sladký (Šťastný), 57. Peš (Matušek, Barták). Diváci: 500.
V neděli přivítají Drtiči na svém ledě desátý tým tabulky – Karvinou.