„První trénink byl takové seznámení. Teď už budeme trénovat normálně dvoufázově,“ prozrazuje trenér Techniky Jaroslav Beck. Ten může být po prvním setkání na ledě spokojený, neměl žádnou absenci. „Nikdo není zraněný, hráči jsou na tom fyzicky dobře, to je pozitivní,“ hlásí trenér.

Hokejisty Techniky teď čeká období, které rozhodne o jejich pozici v týmu. „V kádru mám hodně hráčů, takže je jasné, že se to ještě nějak zúží a někoho vyřadíme,“ vysvětluje Beck.

Předseda klubu Jiří Šafář také nevylučuje, že do týmu ještě někdo přibude. „Ještě je do začátku ligy dost času, něco se ještě může změnit,“ připouští nejvyšší muž Techniky.

Technika odehraje deset přípravných zápasů. „Máme jich hodně také kvůli tomu, že je tak zkrácená sezona,“ naráží trenér Beck na nový systém druhé ligy.
Týmy odehrají o deset zápasů méně než vloni. Po prvních dvaadvaceti kolech systémem každý s každým doma venku bude následovat dalších jedenáct kol. Mužstva na sudých místech se v nich střetnou s těmi na lichých. „Tenhle systém degraduje ligu. Není správné, aby ubývalo zápasů. Mladí kluci toho potřebují odehrát co nejvíc,“ zlobí se Beck.

Do přípravy Techniky, se zapojili dva noví mladí útočníci. Z Přerova přichází dvacetiletý Pavel Žibrita a z Hodonína stejně starý Petr Foltýn.
Na levou stranu hrajícího Žibritu vloni vedl v hanáckém klubu současný trenér Techniky Jaroslav Beck. „Byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem sem přišel. Každopádně v mém rozhodnutí sehrálo roli i to, že Technika je jeden z nejlepších mančaftů druhé ligy,“ prozradil forvard pro oficiální klubové stránky.

V zajímavé situaci se ocitl Foltýn. Ještě loni bojoval za hodonínské Drtiče proti Technice v emotivním semifinále druhé ligy. Oba hráči se teď v přípravě poperou o místo v kádru.

Ostrý start do sezony čeká Techniku 15. září právě na stadionu v Hodoníně.