Drtiči vstupovali na led brněnské Hokejové haly dětí a mládeže pod hrozbou vyřazení. Poprvé v sérii strážil hodonínské brankoviště Pavel Maláč. Do hry se vrátili také další marodi – Kočara a Ivičič. „Všichni tři nastupovali po nemoci a bez tréninku,“ věděl hodonínský trenér Svatopluk Číhal.
První dvě dvacetiminutovky nebyly podle představ Hodonína, když po brankách Korotvičky a Zapletala prohrávali 0:2. Technika totiž dvakrát využila přesilovku. „Za první dvě třetiny jsme měli deset vyloučených,“ upozornil kouč Drtičů.
Jiskru naděje vykřesal Hodonínským v úvodu třetí části obránce Sladký. „Ve třetí třetině jsme šli do sebe. Jak jsme snížili, tak to bylo dost o štěstíčku, a to jsme neměli,“ soudí hodonínský kormidelník.
Poté co domácí několikrát podržel gólman Chvátal, tak v 55. minutě zvýšil na 3:1 Bulička a Drtiči museli hrát vabank. Power play však neměla úspěch a vyřazení Hodonína dokonal Mráz. „Zklamání tady je. Musíme to však brát sportovně, skončili jsme třetí. Bylo to těžké. Technika byla nad naše síly, měla kompaktnější mužstvo,“ připouští Číhal.
Ten poděkoval hodonínským příznivcům. „Naši fanoušci se s námi důstojně rozloučili. Potěšilo nás, že jsme je ani po vyřazení neztratili,“ pochválil diváky trenér Drtičů. Ti se se svými hráči přes čtvrt hodiny na brněnském ledě loučili.

Technika Brno – Hodonín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), konec série: 3:0, postupuje Technika.
Branky: 15. Korotvička, 21. Jiří Zapletal, 55. Bulička, 58. Mráz - 42. Sladký (Bartík)
Diváci: 550
Rozhodčí: Venglář - Mikler, Mrákava.

Technika: Chvátal - Habrovec, Jiří Zapletal, Kučírek, Daňo, Halouska, Bulička, Karlíček, Maksa - Korotvička, Sedláček, Mráz - D. Šebek, P. Šebek, Dostál - Šúrek, Hruška, Martinák - Žibrita, Benýšek, Špok.

Hodonín: Maláč - Pokorný, Šťastný, Březina, Sladký, Ševela, Ivičič, Jan Zapletal – Knebl, Hudíček, Sojčík, Matůšek, Bártík, Obdržálek, Hoza, Meixner, Rapant, Kočara, P. Veselý, Průdek.