Od mantinelu míří puk na modrou čáru. Na hůl jej přebírá obránce Lukáš Komárek. Dva, tři rychlé kroky, trhne zápěstím a zvedá ruce nad hlavu.

Gól.

Hodonínští fanoušci bouří, on se objímá se spoluhráči. Slaví…

Radost ze vstřelené branky prožil zkušený zadák s pětatřicítkou na zádech letos už pětkrát. S celkovými devíti body je jasně nejproduktivnějším bekem Drtičů.

„Měl jsem tvrdou letní přípravu. Určitě náročnější než loni,“ mluví sedmadvacetiletý Komárek o jedné z příčin, proč se mu letos daří.

Toužil po zahraničním angažmá. Proto během července a srpna tolik dřel. Nakonec se však znovu dohodl na další spolupráci s hodonínským klubem.

„V kabině se sešla dobrá parta a mužstvo. Moje osobní výsledky se pak dostavily víceméně samy,“ zůstává při zemi.

Ofenzivní choutky se u něj projevovaly už v žákovských a dorosteneckých kategoriích. Mezi muži ovšem podporu útoku omezil a soustředil se spíše na obranu.

„Když mám ale od trenéra volnost, snažím se co nejvíc bodovat a pomáhat mužstvu,“ říká urostlý zadák, který strávil největší část dosavadní kariéry v extraligové Skalici.

Po sezoně 2005/2006 však učinil překvapivý krok.

Stal se z něj Ďábel.

Komárek opustil slovenskou nejvyšší soutěž a zamířil do Velké Británie, kde se upsal týmu Cardiff Devils.

„Chtěl jsem hlavně vypadnout, protože jsem byl dlouho na jednom místě. To nedělá dobrotu. Člověk potřebuje změnu,“ vypráví o rozhodnutí, jež ho zaválo do stále hokejové exotiky.

Myšlenku odejít na britské ostrovy mu do hlavy zaseli bývalí spoluhráči, kteří si tamní soutěž pochvalovali.

„Kvalita ligy tam byla skutečně vysoká,“ potvrzuje i on slova od kamarádů. „Hraje tam kopec kluků, kteří byli třeba v NHL či nižších zámořských soutěžích.“

Momentální hodonínská opora se v týmu sešla například s řízným kanadským obráncem Dionem Darlingem. Hráčem, jenž válel na farmě Montrealu Canadiens a odehrál i několik zápasů v ruském Omsku. Stejnou ligu okusil i slavný Kanaďan Theo Fleury.

„Ten však odešel o jednu sezonu dřív, než jsem přišel já,“ krčí rameny. „Jednou bych se tam chtěl vrátit. Angažmá bylo jedno z nejhezčích, které jsem zažil. Jsou tam neskutečně dobří fanoušci.“

Britskou misi ukončil před třemi lety. Pak se na sezonu objevil v dresu druholigového Kolína.

Nyní se už dva roky bije v oranžovomodrém dresu. V dosavadních zápasech té letošní se mu mimořádně daří.

„Osobně jsem spokojený. Důležité ale je, abychom šlapali jako mužstvo a dosáhli vytyčeného cíle,“ uzavírá Komárek