Ať nastoupí jeden či druhý, mají hodonínští hokejisté za zády jistotu. I když jsou kamarádi, jejich pozice na ledě je přece jen jedna. Gólmani Drtičů Michal Holeš a Marek Stacho soupeří o post jedničky týmu.

„Máme dva rovnocenné brankáře. Nerozlišuji, jestli je jednička ten nebo ten. A ani nebudu,“ odmítá však trenér Svatopluk Kosík na webových stránkách klubu ukázat na vyvoleného muže s maskou.

Přesvědčit ho mohou pouze dva hráči. Holeš a Stacho. Jako argumenty jim dokonale poslouží vlastní výkony. Na ledě sice chtějí jeden druhého posadit na střídačku, jakmile ale sundají výstroj, jsou přátelé.

„Michal je kvalitní brankář. Má za sebou několik sezon v české lize. Já jsem nováček. Samozřejmě se chci ale o post prvního gólmana poprat,“ říká jednadvacetiletý mladík Stacho.

Podobně hovoří i Holeš.

„Jsme v pohodě. Chováme s v rámci vztahu dvou brankářů,“ poznamenává oblíbený Houle. Podobnou náklonost fanoušků by rád získal i mladší z dvojice maskovaných mužů.

Nakročil dobře.

Už během přípravných zápasů se jeho jméno neslo domácím stadionem. „Z diváků jsem velmi potěšený,“ přiznává. „Tlačí nás dopředu.“

Zvláštní situaci zažil zejména při přátelských klání s Trnavou. Tedy mužstvem, kde hokejově vyspěl a působil v něm ještě v loňské sezoně. „Hrát proti klukům a trenérovi, který mě vedl, bylo pro mě zajímavé,“ vypráví Stacho. Na první minuty ve druhé české lize zatím čeká. Představu o ní má ovšem jasnou.

„Myslím, že je porovnatelná s první na Slovensku. Předpokládám, že nebudu mít v zápasech problém,“ zamýšlí se bývalý člen trnavského celku.

To už je ovšem momentálně minulostí. Teď se soustředí na výkony v oranžovomodrých barvách. Stejně jako Michal Holeš, který loni obstál v přetahované s dalším mladým brankářem Ondřejem Hubačkou.

A upřímně řečeno: nehodlá vydobytou pozici pustit. „To v žádném případě,“ uculuje se jako by věčně dobře naložený gólman.

Přesto uznává, že dva kvalitní brankáři jsou potřeba. Možná lépe řečeno: nutnost.

„Ani dvojka ve druhé lize nemůže být nějaký nazdárek,“ má jasno.

Kromě Holeše a Stacha jsou na soupisce hodonínského celku ještě další dvě jména. Marek Svoboda a Michal Šurý. Ti se pravděpodobně podívají do brankoviště jen v případě zranění jednoho z prvních strážců.