Suchá příprava letos bude kvůli pandemii koronaviru omezená. „Chceme kluky ochránit před možnou nákazou koronaviru, tudíž jsme jim rozdali individuální plány přípravy, která bude mít čtyři fáze,“ informuje nový hlavní kouč Drtičů Tibor Janás.

Úvodní individuální fáze, která potrvá šest týdnů, je na programu od 18. května do 26. června. Druhá fáze, týmová, potrvá dva týdny a skončí 31. července.

Ve třetí fázi budou hodonínští trenéři kombinovat tréninky na suchu a ledě, 17. srpna je naplánovaný nástup na led v Hodoníně. „Snažíme se domluvit s městem, aby nám povolilo jít na led dřív. Nechceme totiž jezdit trénovat do Břeclavi nebo do Skalice,“ říká šéfka slováckého klubu Jana Gajošová.

Hráčský kádr se zatím tvoří. „Jádro mužstva z minulých sezon ale zůstává pohromadě. Chceme tým zase doplnit mladými a talentovanými kluky. Samozřejmě hledáme i nové tváře, které by nás měly v nové sezoně posílit,“ říká Janás.

V Hodoníně z různých důvodů skončili obránci Horák, Slabý a Ševčík, slovácký klub opustili i útočníci Polák, Čejka, Patrik Bulín a Mlynář. Tom Polák se vrátil do SHKM Hodonín.

Vedení klubu nyní jedná s městem, partnery i sponzory ohledně zabezpečení příští druholigové sezony. „Kvůli celosvětové pandemii jsou pro nás hodně náročná. I náš klub bude muset šetřit a některé věci omezit. Přesto však věříme, že společně těžkou situaci zvládneme a bez velkých omezení se po prázdninách znovu sejdeme na hokeji,“ přeje si Gajošová.