Drtiči třetí utkání rozhodli od osmadvacáté do jednatřicáté minuty. Na trefu Svobody sice dokázal Vajgar zásluhou Dvořáka ještě zareagovat, ale na další branky Špoka a Chillmana už hosté odpověď nenašli. Hodonín zasadil nalomenému soupeři v závěrečné části další dvě rány a utkání v pohodě dovedl do vítězného konce.

„Chtěli jsme hrát v domácím prostřední vlastní hru, což se nám dařilo. Od druhé třetiny jsme hráli výborně. Mě mrzí pouze druhý gól. I po něm jsem však hráče nabádal k trpělivosti, což se nám vyplatilo. Soupeře jsme předčili. Můžeme být spokojení, ale série ještě nekončí. Na tahu je teď Hradec,“ uvedl domácí kouč Libor Žilka.

Ten v sobotu postrádal marody Goiše a Vodáka. Fin Pusa a Slovák Kocák se zase nevešli na soupisku. „Hráčů máme dost,“ uvedl Žilka, který pozměnil sestavu a do první formace poslal Rehuše. Mezi Špoka a Sajdla se postavil důrazný Matějka.

Přeskupení řad hodonínskému kouči vyšlo, Matějkova řada na ledě znovu excelovala. Rehušova lajna se ovšem v úvodu zápasu hledala. Toho ve 3. minutě využil Milotinský, který poslal Vajgar do vedení. Drtiči odpověděli v 7. minutě, kdy brankáře Kubeše překonal Sajdl.

„První třetina byla za naší strany velmi slušná,“ pravil hostující trenér Václav Kmoníček. „Celkově to ale bylo výborné utkání. Zápas měl tempo, hrálo se v nasazení, k vidění byly šance na obou stranách,“ doplnil.

Jindřichův Hradec se dokázal gólově prosadit ještě jednou. Dvořák po brance zadáka Svobody využil nekoncentrovanosti domácího týmu při buly a přesnou rakonou překonal Zavadila.

Radost Vajgaru dlouho nevydržela. Po půlhodině hry vrátil vedení na stranu SHK Špok, na 4:2 zvyšoval o minutu později kanadský obránce Chillman. „Zase jsme se nevyvarovali zbytečných chyb. Byly to laciné branky,“ zlobil se Kmoníček.

Jihočeši se v závěrečné části snažili utkání zvrátit, ale proti dobře hrajícímu Hodonínu neměli stejně jako v úvodním duelu šanci. „Zápas už se jenom dohrával,“ uvědomoval si hostující lodivod.

Drtiči přidali ve třetí třetiny další góly. Výtečný výkon korunoval pátou branku Jan Matějka, výhru slováckého celku pečetil v závěru důrazný Rehuš.

V posledních minutách došlo na ledě k drobným šarvátkám, kvůli potyčkám s protihráči nedohráli ani Špok s Heffernanem, kteří vyfasovali stejně jako dva borci ve žlutých dresech tresty do konce utkání. „K hokeji to patří,“ mávl rukou Žilka.

Tomu se výkon sudího Helda líbil. „Až na faul na Rehuše odpískal všechno. Mezi rozhodčími, kteří pískají u nás a který rozhodoval střetnutí v Jindřichově Hradci, byl obrovský rozdíl,“ pronesl hodonínský kouč.

Drtiči mohou o postupu do finále rozhodnout už v pondělí. „Jedem tam vyhrát. Nechceme spoléhat na domácí prostředí,“ řekl Žilka.

Vajgar ovšem neskládá zbraně. „Hodonín musí vyhrát třikrát. Sérii každopádně chceme natáhnout,“ dodal Kmoníček.

Na finálovou sérii už se může začít v klidu připravovat brněnská Technika, která smetla Trutnov 3:0 na zápasy.

3. semifinále: SHK Hodonín – Vajgar Jindřichův Hradec 6:2 (1:1, 3:1, 2:0) , stav série 2:1.

Branky: 7. Špok (Matějka, Sajdl), 28. Svoboda (Hollý), 30. Špok (Sajdl, Matějka), 31. Chillman (Hollý), 42. Matějka (Špok), 59. Rehuš (Sajdl) – 3. Milotinský, 28. Dvořák (Kupec)

Rozhodčí: Held – Brabec, Černý

Diváci: 1500

Hodonín: Zavadil (Šenk) – Pokorný, Miklík, Chillman, Hlavačka, Vodák, Skočovský, Svoboda – Buček, Rehuš, Štepán – Špok, Matějka, Sajdl – Nesrsta, Hollý, Heffernan – Podešva.

Jindřichův Hradec: Kubeš (Bláha) – D. Mazanec, Heršálek, Procházka, Liška, Klement, Semrád, Ištvánik, Tupý, Voříšek, Milotinský, Skokan, Kocar, Kupec, Dvořák, J. Mazanec, Záhora, Měrka, Markulinec, Kadela.

Semifinále: Technika Brno – Trutnov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), konečný stav série 3:0.