Už jen poslední dva týdny přípravy a pak první ostrý špíl ve Vsetíně. To je následující program hodonínských Drtičů.

K pátečnímu utkání přijel na hodonínský led loňský semifinalista slovenské play off 1. ligy – Trnava. A po vyrovnaném průběhu si z Hodonína odvezla vítězství 3:1. Za oranžovomodré vyrovnával ve druhé třetině Martin Zábranský. Trnavané však tři minuty před koncem dali druhý gól a při power play dostali puk do hodonínské branky potřetí.

V závěrečné dvacetiminutovce docházely Drtičům síly. „Byl to hodně zátěžový týden. V osmi dnech jsme odehráli pět zápasů i s cestováním na turnaj. V poslední třetině už bylo vidět, že kluci trochu tahají nohy,“ vysvětluje nezvyklou zátěž hodonínský asistent trenéra Arnošt Šifl.

V úterý přivítají Drtiči Senicu (začátek 18.00), v pátek zajíždějí do Velkého Meziříčí a už v neděli 14. září vyjedou na led vsetínského Lapače. Co čeká Drtiče do startu 2. ligy mimo dvou přípravných zápasů? „Budou se odstraňovat chyby, pracovat na taktice, trénovat, nacvičovat a připravovat na první zápas ve Vsetíně,“ říká k závěrečnému týdnu přípravy Šifl.

Proti Trnavě zvítězili Drtiči alespoň na nájezdy. Specialisté na samostatné střílení však v hodonínském dresu nejsou. „U gólmanů je to nastejno, nedá se říct, kdo je lepší. Ale při střelbě jsou na tom líp obránci než útočníci, v pátek dali gól všichni,“ dodává Arnošt Šifl.

Hodonín - Trnava 1:3

Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2
Branka Hodonína: Zábranský
Diváci: 200
Příští zápas: Hodonín – Senica (úterý 2. 9., 18.00)