Kanonýr Jurásek přijal nabídku od vedení klubu a jako hrající kouč povede nově vzniklé béčko v krajském přeboru. Kapitán Pokorný se zatím ke své budoucnosti nevyjádřil a u útočníka Špoka musel jít hokej kvůli velké pracovní vytíženosti stranou. „S Martinem jsem mluvila. Hodonín mu přirostl k srdci, a i když jej to moc mrzí, musel z pracovních důvodů své působení u nás ukončit. Jsme ale domluveni, že pokud by to jen trochu šlo a on se na to bude cítit, tak se může kdykoliv vrátit," říká hodonínské šéfka Jana Gajošová.

Ta nepřímo potvrdila, že Drtiče v nadcházející sezoně čeká generační obměna. Vedení SHK totiž chce v nové druholigové sezoně, která by měla začít v polovině září, dát větší prostor mladým hráčům.

Na soupisce slováckého celku už nejsou brankář Petr Zavadil, obránci Robert Jedlička, Daniel Kolář a Ondřej Nedvěd. Talentovaný útočník Dominik Matula, jenž patří extraligovému Zlínu, se pokusí probojovat do kádru prvoligového Havířova. „Pokud by se mu to nepodařilo, je šance, že by mohl dál působit i u nás," říká Gajošová.

Ta se se poohlíží po možných posilách. „Nějaké hráče už máme vyhlédnuté, ale na konkrétní jména je zatím ještě příliš brzy," uvedla.

S týmem kromě známých tváří a juniorů trénují také bývalí hráči sousední Břeclavi Martin Miklík, Pavel Flora, Roman Průdek a Radek Zháňal.

Podoba kádru se ale bude tvořit až na ledě. „Všichni hráči, kteří u nás absolvují letní přípravu, dostanou možnost ukázat se a poprat se o místo na soupisce prvního týmu pro druhou ligu," prohlásila Gajošová. „Ti, kteří neuspějí, mohou hrát za béčko v krajské lize. Pokud na sobě budou pracovat, mohou si je trenéři samozřejmě vytáhnout do kabiny áčka," přidala.

Zatímco soupiska SHK dozná řady změn, složení realizačního týmu se oproti minulému ročníku nemění. Hlavním koučem zůstává Stanislav Beťko, roli asistenta bude dál plnit Jan Prčík. U Drtičů pokračují také vedoucí mužstva Roman Bárta a zdravotnice Naďa Holešová. Jediná otázka visí nad pozicí maséra. „Radek Broček se bohužel může k týmu připojit vždy až po startu soutěže, a proto v tuto chvíli hledáme nejlepší řešení," dodala Gajošová.

Drtiči v přípravě
Brankáři: Zdenko Kotvan, Adam Štěpanovský, Jakub Zollpriester.
Obránci: Josef Lišaník, Róbert Mikeska, Martin Miklík, David Polesný, Ľubomír Škápik.
Útočníci: Vít Černohous, Pavel Flora, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Andreas Jajcay, David Janás, Michal Kuba, Zdeněk Kučera, Ondřej Ling, Petr Peš, Roman Průdek, Jakub Sajdl, Jakub Tomi, Michal Venclík, Radek Zháňal.