Šumperští hokejisté hned v úvodu čtvrtého utkání semifinále play-off ukázali, kdo jsou domácí. Už v první minutě poslal Draky do vedení Králík. Drtiči však brzy zareagovali, když vyrovnal Jurča. Radost z gólu jim ale netrvala dlouho, protože Šumperk během osmi minut dokázal Hodoňanům odskočit na rozdíl dvou branek. Nakonec se do kabin odcházelo za stavu 4:2. S překvapením po první třetině došlo na obou stranách kluziště k výměně gólmanů. Ondřej Haloda ale tři minuty na to inkasoval. Nicméně hokejisté Hodonína své zbraně nesložili a do konce zápasu stačili Svobodovi vsítit tři branky.

„Zápas nám absolutně nevyšel v defenzivě. Měli jsme špatnou hru v obranném pásmu a dostávali jsme velmi laciné branky. I když jsme dali pět gólů, tak právě kvůli těm chybám v obraně to na výhru nestačilo. Mužstvo ze sebe vydalo zejména v poslední třetině maximum a kluci makali do poslední vteřiny. Bohužel na víc než na snížení dvou branek to nestačilo. Musíme se z toho oklepat a připravit se na rozhodující utkání u nás doma. Věřím, že nám fanoušci pomůžou a dotlačí nás k vytouženému postupu," řekl trenér Hodonína Roman Čechmánek

Draci Šumperk - SHK Hodonín 7:5 (4:2, 3:1, 0:2)Branky a nahrávky: 1. Králík, 9. Šťáva (Půhoný, Geiwese), 13. Cink (Králík), 20. Schejbal (Šťáva), 25. Kovařík (Vymazal), 35. Vachutka (Králík), 40. Cink (Půhoný) – 5. Jurča (Vaněk), 18. Kadlec (Hajný), 32. Charvát (Kadlec), 45. Sedlák J. (Mojžíš), 55. Vaněk (Hladiš). Rozhodčí: Dědek, Held - Bubela, Zedník. Vyloučení: 8:9, navíc Kobylík (HOD) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 780. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:5.
Sestava SHK Hodonín: Kotvan (21. Haloda O.) - Mojžíš, Miklík, Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Kobylík - Matula, Peš, Sajdl - Jurča, Vaněk, Matějka - Hajný, Charvát, Kadlec - Peška, Černohous, Hložánek.