V zápase s domácími Bobry si jednadvacetiletý útočník SHK připsal dva góly a stejný počet asistencí. I díky šikovnému forvardovi o víkendu zaznamenali Drtiči jednu z nejvyšších venkovních výher posledních let. Soupeře přehráli jasně 7:0.

Drtiči jsou po rozpačitém startu v pohodě. Slovácký celek ve druhé lize vyhrál třetí utkání v řadě, podruhé za sebou navíc neinkasoval.

„Všechno si začíná sedat tak, jak má. Tým je silný, takže bylo jen otázkou času, kdy začneme vyhrávat. Jenom nesmíme propadnout euforii, ale naopak pořád pracovat tak jako do teď a nemyslet si, že všechno půjde po pár výhrách samo," řekl Dominik Matula.

Zatímco v posledním domácím duelu se sousední Břeclaví byli na pozoru až do konce, střetnutí ve Valašském Meziříčí bylo rozhodnuto již na začátku závěrečné části. „Výsledek je nakonec jednoznačný, ale ze začátku jsme byli dost pod tlakem. Valašské Meziříčí na nás vletělo a v první dvacetiminutovce jsme s ním měli zejména u nás v pásmu velké problémy. Mohli jsme být rádi, že jsme po úvodní části vedli 1:0," přiznal Matula. „Potom jsme několika slepenými góly v další části soupeři utekli a zápas si už pohlídali," přidal talentovaný forvard.

Zlínský odchovanec, který letní přípravu absolvoval s extraligovým týmem, se stejně jako kolega z útoku Michal Kuba na začátku sezony střelecky soužil, o víkendu ale trápení rázně utnul.

Euforie a úleva byly po vstřelených brankách značné. „Samozřejmě mě to trápilo, protože jsem se herně cítil dobře, jen mi to tam nepadalo. Proto jsem rád, že jsem to konečně prolomil. Věřím, že teď už to bude padat," pravil Matula, který si svoji premiérovou trefu v modrooranžovém dresu připsal v oslabení, druhou branku zaznamenal při přečíslení dvou hráčů na jednoho obránce.

„Po jejich nahození se dostal k puku Michal Kuba a já se jen rozjel mezi jejich obránce. Dostal jsem přesnou nahrávku do jízdy a jel sám na gólmana," popsal úvodní zásah Matula. Na druhém gólu těžil dravý útočník z asistence mazáka Juráska. „Zdeněk je výborný hráč, který dává přesné nahrávky a tvoří hru. Michal Kuba je rovněž výborný hokejista a navíc velký bojovník, který získá spoustu puků. Myslím, že si s oběma sedíme," pochvaluje si spolupráci s novými parťáky.

Matula v minulosti oblékal i dres Valašského Meziříčí, ale duel s Bobry nijak speciálně nebral. „I když jsem tam odehrál jen pár zápasů, tak se s kluky ze Zlína nebo z Přerova dobře znám. Ale žádné hecování nebylo," uvedl mladý forvard, který letos zakotvil na jihu Moravy. „Jsem tady naprosto spokojený. Hodonín je pěkné město a je tu fajn parta," řekl sympatický hokejista.

Drtiči chtějí vítěznou sérii protáhnout i ve středu, kdy doma hostí Moravské Budějovice. Tým vedený trenérem Lubomírem Oslizlem půjde do utkání v roli favorita. „Výsledky soupeře moc nesleduji, ale vím, že to rozhodně nebude jednoduchý zápas. Soupeř má v sestavě kluky z Jihlavy, se kterými jsem loni hrál, takže kvalitu určitě mají," pronesl Matula. „Když však budeme plnit pokyny a stejně jako v posledních zápasech hrát zodpovědně, tak si připíšeme další vítězství," dodal hodonínský útočník.