Poruba uniká na čele tabulky a na druhý Baník má náskok už devět bodů.

„Kluci nechali na ledě úplně všechno a odvedli maximum. Poruba má ale tak zkušený tým, že každou naši chybu dokázala potrestat. V závěru jsme to museli otevřít a soupeř nám dal tři góly, přičemž rozhodl o svém vítězství,“ zhodnotil utkání zklamaný Beťko, který byl po zápase odvolán z funkce trenéra.

Poruba začala velmi aktivně a už ve druhé minutě se radovala z prvního zásahu v tomto utkání. Chybu v domácí rozehrávce vystihl Finsterle, který předal kotouč Ollenderovi a ten neměl problém trefit prázdnou bránu. Oba týmy si následně zkusily zkrácenou přesilovou výhodu, která však neměla na skóre vliv. Na straně Drtičů byl na začátku druhé periody aktivní Jurča, ale jeho šance brankář hostů lapil.

Naproti tomu na druhé straně už ke změně došlo. V pětadvacáté minutě předvedl skvělý zásah Hryciow, který dostal Porubu do dvougólového trháku. Po chvíli mohlo být pro domácí ještě hůře, ale Zachar z bezprostřední blízkosti minul. Přísloví nedáš-dostaneš teď plně ukázalo svoji moc. Jurča předvedl krásnou sólovou akci, na jejímž konci si položil hostujícího brankáře Kůdelu na záda, ale jeho blafák skončil pouze na tyči.

Na druhé straně se hned dostal do šance Haas, který si vychutnal obranu Hodonína a poté bez problému překonal střelou do horního víka O. Halodu. Na začátku třetí periody dostal domácí na dostřel Mojžíš, který nekompromisní střelou překonal hostujícího brankáře.

O chvíli později byl odeslán na trestnou lavici Peslar, který dostal za nesportovní chování trest do konce zápasu a Poruba tuto šanci využila velmi rychle. Po jednatřiceti vteřinách se prosadil Fojtík a bylo to zase o dvě branky. Smrtící kontr svého týmu zakončil Zachar.

Tehdy už bylo o výsledku utkání v podstatě rozhodnuto. „Bylo to hodně těžké utkání. Hodonín se na nás umí dobře připravit a odehrál dobrý zápas. My jsme byli trpělivější a poslední tři góly jsme dali po velkých chybách soupeře. Myslím si, že Peslar dostal desítku oprávněně. Byla to ale voda na náš mlýn, protože Hodonín se v těch chvílích zvedal po snižující brance a to je zastavilo,“ řekl trenér Poruby Aleš Flašar.

SHK Hodonín – HC RT TORAX Poruba 2011 2:6 
(0:1, 1:2, 1:3).
Branky a nahrávky: 28. Kadlec (Romančík, Peslar), 41. Mojžíš (Sedlák, Peš) – 2. Ollender (Finsterle), 25. Hryciow (Finsterle, Ollender), 36. Haas (Kaluža, Fojtík), 47. Fojtík (Kaluža, Haas), 56. Zachar (Ballner), 60. Ollender (Jaroš, Hryciow).
Rozhodčí: Maršálek – Maloušek, Maťašovský.