„Hra nebyla až tak dobrá jako výsledek, ale na druhé straně jsme věděli, že úvodní domácí duely vždycky bývají složité," uvedl krátce po středečním zápase kouč SHK.

„Každý si myslel, že Karvinou jednoznačně přehrajeme. Kluci čekali, že to půjde samo a že budou hrát jako v play off loňské sezony. Nervozita na nich ale byla znát," pokračoval.

„Odskakovaly nám puky, vázla souhra. Proto jsme rádi, že jsme zápas zvládli a máme tři body," dodal zkušený kormidelník.

Jihomoravané se čtyřicet minut soužili. Karviná, která se na Zimním stadionu Václava Nedomanského dokonce ujala vedení, favorita dlouho trápila.

Závěrečná část ale patřila jednoznačně Drtičům, kteří Karvinou nakonec jasně přehráli. „Zápas jsme rozhodli ve třetí třetině, kdy jsme dali čtyři góly," řekl Oslizlo, který společně s asistentem Prčíkem v druhé přestávce nabádal svěřence k větší aktivitě, pohybu i důrazu.

„První dvě třetiny nebyly podle našich představ. Proto jsme sestavu stáhli na tři lajny, aby první dvě útočné formace byly ve větším tempu. Hra se zvedla a navíc jsme dokázali proměnit vyložené šance," prohlásil Oslizlo.

Ten ví, že nově složenému mužstvu chvíli potrvá, než si pořádně sedne a na ledě se sehraje. „V týmu máme tři mladé ruské hráče. Těm to asi bude trvat déle než zbytku týmu. Přípravné zápasy odehráli velmi dobře, ale teď v tom trochu lítají. Musíme s nimi dál pracovat," uvedl Oslizlo. Podle něj se ale musí zlepšit všichni.

Drtiči získali ve dvou letošních druholigových zápasech tři body a ve východní skupině se zatím drží ve středu tabulky. „Stále nás mrzí porážka na Technice, kde jsme klidně mohli uhrát bod. Zápas v Brně ale nevrátíme, takže se musíme dívat před sebe a bojovat dál," dodal hodonínský kouč.