Hodonínský rodák postoupil se svými spoluhráči do čtvrtfinále play off první ligy, když Horácká Slavia zvládla rozhodující páté utkání.

„Letos je to moje nejlepší sezona v kariéře,“ říká třiadvacetiletý forvard. „Dobře se cítím už od letní přípravy. Na ledě dostávám mnohem víc šancí a daří se celé pětce.“

Je v klidu. V pohodě. Aby taky ne. V základní části měl v průměru více než jeden kanadský bod za zápas. V sedmatřiceti duelech jich dohromady nasbíral jednačtyřicet. Lépe skončilo už jen sedm hokejistů v druhé nejvyšší soutěži.

„Od začátku hraju přesilovky. Většinou jsem byl ve druhé pětce s Lukášem Nahodilem. Na levém křídle se hráči točili. Měli jsme tam třeba Káňu, teď Tomáše Roda.“

Obdržálek patří k největším tahounům týmu. Společně s Nahodilem jsou nejproduktivnější hokejisté Třebíče. Ta nakonec obsadila v tabulce páté místo.

„Před sezonou jsme vysoké ambice neměli. Hlavně jsme se chtěli vyhnout baráži a play outu. Páté místo bylo velkým překvapením. Jsme za něj rádi,“ vypráví útočník, jenž si ve čtvtek zhluboka oddechl. S Horáckou Slávií se dočkal postupu do čtvrtfinále play off.

„Postoupit jsme samozřejmě chtěli. Vyřazení by pro nás bylo zklamáním,“ tvrdí Obdržálek. Úspěšného tažení letošní sezonou si všimlo rovněž vedení extraligového celku z Pardubic. Za tým z města perníku možná nastoupí na střídavý start.

„Manažer Pardubic, pan Kusý, volal, jestli by nás Třebíč po skončení sezony pustila. Obešlo se to bez problému. Uvidíme,“ nechává otevřenou možnost nastupu do kabiny východočeského mužstva. Mimo jiné by se ocitl například ve společnosti legendárního brankáře Dominika Haška.

„Určitě by to bylo hezké a zajímavá zkušenost,“ usmívá se mladý forvard. V minulých sezonách pravidelně pomáhal druholigovým Drtičům. Letos je jeho start vyloučený.

„Jsem starší. Už nemůžu. Sleduju ale výsledky po každém zápase. Mám tam kamarády, takže k informacím se dostanu. Přijdu se podívat,“ slibuje Obdržálek.